Перейти до основного вмісту

Про світло і темряву

Цікава акція відбулася в кінотеатрі «Київська Русь»: напередодні виходу на українські екрани сьомого епізоду культового фільму «Зоряні війни»
07 грудня, 16:54
CANTABILE ORCHESTRA — ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ САУНДТРЕКОВИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР / ФОТО ДАРИНИ ГАМЕЛЯК

Грав справжній симфонічний оркестр! Пронизливо, в тему нашого сьогодення, прозвучав епіграф до концерту: «У Всесвіті споконвіку точиться боротьба за рівновагу між темною та світлою сторонами. Кожен по-різному робить свій вибір. На когось впливає особиста драма, когось веде надія і віра у справедливість, а хтось стає жертвою витончених політичних інтриг»...

Cantabile Orchestra — перший український саундтрековий симфонічний оркестр, ідея створення якого належить художньому керівнику, аранжувальнику і концертмейстеру, скрипальці Діані Коваль, а також його диригенту, Назару Кулиняку. Колектив молодий, але вже з історією: його ідея викристалізовувалася, починаючи з першого гурту аматорів, який поступово розростався і поповнювався професіоналами; чотири роки тому напівпрофесійний камерний оркестр із 16 виконавців під такою назвою разом із хором Київського університету «Дніпро» виконували саундтреки до фільму «Володар перснів». Програма сподобалася публіці, а тому її повторювали тричі, одночасно зміцнюючи і збільшуючи виконавський склад! Нині це близько 40 професійних музикантів, випускників і студентів старших курсів Львівської музичної академії.

Програма концерту (ведучий — Олекса Мельник) складалася з основних музичних тем кінострічки, перший епізод якого вийшов 1977 року. Епічна фантастична сага про змагання далеких планет набула статусу культової і отримала мільйони прихильників серед кількох поколінь не тільки через захоплюючий сюжет, режисерські знахідки, блискучий акторський склад, потужні спецефекти — його популярності сприяло різнобарвне музичне супроводження, створене композитором Джоном Вільямсом, саундтреки якого увійшли до золотого фонду Голлівуду. Найбільш популярна маршова тема Дарта Вейдера приваблює надзвичайну кількість виконавців. Її виконували найпрестижніші оркестри, аранжували для найнесподіваніших інструментів, навіть для волинки. Але усе розмаїття романтичних, ліричних, драматичних композицій чи не вперше прозвучали в одному концерті: теми Енакіна, Принцеси Леї, Йоди, «Похорон Квай Ґона Джина», «Крізь зорі», «Зрада Енакіна», «Роздуми Падме», «Маленький народець», «Доленосне протистояння», «А ось і вони», «Імперський марш» і, нарешті, тема Сили, яка перемагає імперію. Простий перелік тем створює такий собі синопсис завершеного твору, тож концертні номери, які супроводжувалися кадрами відповідних фрагментів фільму, склалися у повноцінну симфонічну програму.

Треба відзначити високу якість як аранжування (Діана Коваль), так і виконання творів. Оркестр складається виключно з молодих музикантів, які з помітним задоволенням і високим професіоналізмом роблять свою справу. Аудиторія — вщерть заповнений зал майже на 1200 місць, переважно молодь, але з певним відсотком представників першого покоління фанатів «Зоряних воєн». Реакція — від ввічливих аплодисментів до бурхливої овації. Можливо, хтось взагалі вперше чув живий симфонічний оркестр, тож знайомство виявилося позитивним і багатообіцяючим. Такі концерти — чудова форма залучення молоді до оркестрової класичної музики, бо ж недарма Джона Вільямса називають представником пізнього романтизму, порівнюючи його композиції з творами двох Ріхардів — Штрауса і Вагнера.

Те, що музиканти без роботи не залишаться, можна бути цілком впевненими. На 10 січня заплановано концерт із саундтреків до популярних мультфільмів. Це буде новорічний подарунок малечі, схожий на минулорічний, але обов’язково з новою програмою.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати