Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про життя без…слів

25 лютого у Національні Опереті відбудеться прем‘єра «THE BALL»
23 лютого, 14:33
Репетиція експериментальної вистави «Бал»

«Бал» - імпровізаційна вистава, в основі якої сучасні експерименти старовинної комедії дель арте (Сommedia dell’Arte). Картини ХХ століття постають перед глядачем, як чуттєві і поетичні образи. Герої  постановки не промовляють ні слова, але це сценічне дійство дійсно захоплює! Музика скеровує дії артистів і стрімко переносить глядача у нову реальність.

-Ключова тема вистави – Італія  ХХ століття: від 00-х до 80-х років.  Це той період часу, коли ще не існувало продуктів цифрової цивілізації – Інтернет-зв’язку, гаджетів, мобільних пристроїв... Дія вистави зосереджена у балетній залі. Музика італійських композиторів допомагає публіці мандрувати епохами та спостерігати якими були взаємовідносини людей у минулому столітті, як вони комунікували між собою, —  розповідає режисер-постановник вистави «Бал»  Маттео CПІАЦЦІ, — Я прагну донести  глядачам ідею про те, що час трансформує багато речей у нашому житті, а почуття залишаються незмінними. У виставі не буде головних ролей, у їхньому традиційному розумінні. Для мене процес створення вистави цілком імпровізаційний, він завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний.

Це є пільна постановка італійських та українських митців про взаємовідносини людей, оповідані мовою пластики, музики і вічних почуттів - найнесподіваніша прем'єра 87 театрального сезону Національної оперети України. Балетмейстерка - Катя Тубіні, диригент-– Сергій Нестерук,

Сценографія - Олександр Білозуб, художниця  по костюмам  – Алія Меженіна.

Проєкт «Бал» реалізується за підтримки Італійського інституту культури у Києві.

Довідка «ДНЯ»

Маттео Спіацці – випускник Академії драматичного мистецтва «Nico Pepe» (Удіне, Італія, 2010). Актор, режисер, викладач акторської майстерності. Працював в театрах Італії, Польщі, Словенії, Естонії, Австрії, Білорусі, Росії, Еквадорі. Спеціалізується на сучасній комедії дель арте. Проводив майстер-класи та семінари в театральних навчальних закладах Італії, Еквадору, Естонії, Білорусі. Є одним із засновників проєкту THEAOMAI (театр, університет, місто) спільно з Університетом Верони, неодноразово брав участь у семінарах для «Театрального бієнале» у Венеції. Також здійснив постановки і в Україні: вистави «Сімейний альбом/ Album di Famiglia» та «Моменти/Momenti» у Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Вистава «Сімейний альбом/ Album di Famiglia» була визнана однією з кращих вистав 2019 року за версією Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА». У червні 2021 року  Маттео Спіацці представив прем‘єру «Моменти», яка перенесла глядачів   на початок початку 1970-х і до першої незалежної революції. Ця робота стала продовженням творчої співпраці митця і команди «лівобережців».   «Бал»  на сцені Національної Оперети України стане  вже третьою постановкою режисера у Києві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати