Ще троє «непідписантів»
Імена художників Айдан і Таїра Салахових та архітектора Юрія Гнедовського зникли зі списку діячів культури, що підписалися під зверненням на підтримку позиції президента РФ Володимира Путіна щодо України та Криму. На момент написання цієї новини під листом на сайті Мінкульту значилося 511 прізвищ. У прес-релізі міністерства, що надійшов до lenta.ru 14 березня, в списку було 514 осіб. Того ж дня на сторінці Айдан Салахової в Facebook з’явилося повідомлення про те, що художниця не підписувала звернення діячів культури. Крім того, підкреслювалося, що з Салаховою «ніхто не зв’язувався з цього питання», і 17 березня вона планувала з’ясувати, як її підпис опинився під документом. Із чим пов’язане видалення підписів Таїра Салахова і Юрія Гнедовського, наразі невідомо.
Крім того, 15 березня Марат Гельман написав у Twitter, що серед підписантів вищезазначеного звернення значиться прізвище Цигаль з ініціалами «В. Є.». Художники з такими ініціалами — брати Віктор Юхимович і Володимир Юхимович Цигаль — померли у 2005 і 2013 роках відповідно! До речі, зараз на сайті Мінкульту прізвища Цигаль вже немає.
Нагадаємо, відкритого листа діячів культури на підтримку позиції Володимира Путіна щодо України та Криму було опубліковано на сайті міністерства культури РФ увечері 11 березня з 85 підписами. У ньому, зокрема, йдеться про те, що ті, хто підписався нижче, «твердо заявляють» про підтримку Путіна, проте які саме дії глави РФ вони підтримують, не уточнюється.
Деякі діячі культури, що підписалися під зверненням, піддалися критиці своїх колег. Наприклад, Вчена рада Львівської національної музичної академії позбавила Юрія Башмета, чий підпис значиться під документом, звання почесного професора. Окрім цього, Російський драматичний театр Литви відмовився від гастролей на фестивалі «Зустрічі в Росії» в Санкт-Петербурзі, оскільки організатор фестивалю Сергій Шуб також підписав звернення.
Випуск газети №:
№51, (2014)Рубрика
Культура