Перейти до основного вмісту

Слухаючи Моцарта

Роман Кофман із Київським камерним оркестром вирішив виконати всі симфонії класика за один сезон!
05 лютого, 00:00
СТИЛЬ ДИРИГУВАННЯ РОМАНА КОФМАНА — НАТХНЕННИЙ, СТРИМАНИЙ, БЛАГОРОДНИЙ І ПІЗНАВАНИЙ. У ЦИКЛІ «ВСІ СИМФОНІЇ МОЦАРТА» ПРОЗВУЧИТЬ 40 СИМФОНІЙ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Такого у світовій практиці ще не було. Маестро продовжує демонструвати свою прихильність до великих циклів: так, за останні три роки у Києві під його керівництвом були виконані всі симфонії Шуберта та Бетховена. Нагадаймо, Вольфганг Амадей Моцарт написав близько 50 симфоній, 41 з них пронумерована, при цьому авторство однієї береться під сумнів. Таким чином, у циклі «Всі симфонії Моцарта» прозвучить 40 симфоній.

Від початку сезону в Національній філармонії України вже відбулося шість концертів, і всі вони пройшли з аншлагами. Зараз Київський камерний оркестр знаходиться на тій вершині, коли наявна висока майстерність, натхнення та рідкісне взаєморозуміння між диригентом і музикантами. Стиль диригування Романа Кофмана — натхненний, стриманий, благородний і пізнаваний.

Цикл відкрився Симфонією № 1, і важко було повірити, що написана вона восьмирічним хлопчиком. У цій музиці стільки світла, як у дитячій душі, — але яке дитя здатне записати сяяння нотами, та ще і для багатьох інструментів? Нині на будинку в Лондоні, де юний Моцарт створював свою першу симфонію, встановлено меморіальну дошку. Протягом усього життя композитор писав симфонічну музику, вражаючи слухачів небесною мелодійністю та запаморочливою глибиною. Багато творів він написав удома — у Зальцбургу, проте часто натхнення приходило й у дорозі. Так, продовжуючи гастрольний тур із батьком Західною Європою, дев’ятирічний композитор пише дві симфонії, четверту і п’яту — в Лондоні та Гаазі. Восьму симфонію — у Відні, й Моцарту на час її створення — 12 років. Одна з найвідоміших — Паризька симфонія — була написана 22-річним композитором, коли він намагався знайти роботу в Парижі. А Лінцську симфонію він створив за чотири дні(!), зупинившись із дружиною в австрійському містечку Лінц на шляху з Відня до Зальцбурга. Цей творчий літопис відображають змістовні концертні програмки — необхідна деталь філармонічного циклу. А публіка дякує музикантам оплесками після кожного концерту, що представляє як відомі, так і ті, що звучать для багатьох уперше, — симфонії музичного генія, про якого Петро Чайковський сказав: «Слухаючи його музику, я ніби здійснюю хороший вчинок»...

На концерті, який відбувся нещодавно, прозвучала знаменита 40-ва соль-мінорна симфонія Моцарта — одна з вершин його творчості. До кінця циклу Роману Кофману та його оркестру залишилося виконати 12 симфоній. Наступні концерти циклу «Всі симфонії Моцарта» відбудуться 27 квітня, 31 травня та 12 червня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати