Українське буття – через мистецтво
У Львові представили виставковий проєкт «Ковчег. Антологія сенсів»Експозиція, що її розгорнуто у Національному музеї імені Андрея Шептицького, складена з творів 13-х митців з різних куточків України.
«Ковчег. Антологія сенсів» – це не просто виставка, це метафора українського духу, – анонсували подію її втілювачі. – Вона символізує колиску та човен, які відображають глибину і силу нашої культури, історії та ідентичності».
Проєкт реалізовано за підтримки Львівської обласної військової адміністрації. Партнери – міжнародна компанія ONUR GROUP Ukraine та Турецько-українська бізнес-асоціація TUID.
У показі «Ковчег. Антологія сенсів» – твори художників, скульпторів та фотографів, роботи яких транслюють різноманіття поколінь, стилів та культурних кодів, властивих різним регіонам України. До уваги відвідувачів – рукотвори Віри Кулеби-Баринової, Ігоря Романка, Мар’яна Луніва, Миколи Жулінського, Олександра Мельника, Інни Пантелемонової, Олексія Потапенкао, Андрія Котлярчука, Петра Бевзи, Олега Мінька, Юрія Мирка, Петра Антипа та Миколи Білика. Кожен із цих митців, наголошують у НМЛ, зробив унікальний внесок у цей проєкт, зосередивши у своїх роботах основоположні константи української ідентичності: «Представлені твори відображають пам’ять поколінь, святість родини, образ жінки-берегині, родючість землі, значення ікони-оберега, героїчні битви, традиційні обряди та вишиванку».
Куратор виставки «Ковчег. Антологія сенсів» Леся Кочергіна каже: «Цей проєкт демонструє особливу місію, якою наділене українське мистецтво – бути скринею сакральних дарів наших предків. Це також важливий внесок у збереження та поширення української культурної спадщини в умовах російсько-української війни. Адже саме мистецтво є фундаментальним для відновлення України в майбутньому».
Виставку «Ковчег. Антологія сенсів» у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (головний корпус, проспект Свободи, 20.) встигнуть оглянути всі охочі – показ триватиме до 24 грудня.
Варто додати, що в межах проєкту відбудеться кілька цікавих подій, і це – зустріч-розмова з доктором філософських наук Олександром Філоненком «Повернення краси» (24 листопада), прем’єра документального фільму «Олег Мінько. В експресії духу» – про життя і творчість відомого львівського митця
(Львівський Палац мистецтв, 25 листопада), зустріч-розмова з авторами проєкту «Космогонія» – художником Петром Антипом і куратором проєкту Віктором Корсаком (15 грудня).
Детальніше про проєкт та всі його події – (https://www.facebook.com/SheptytskyNationalMuseum).
Тетяна Козирєва, Львів
Фото з ФБ-сторінки НМЛ
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура