Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Український погляд — Бієнале-2007

У Флоренції пройшла Міжнародна виставка сучасного мистецтва
21 грудня, 00:00
ВІРА БОГАТИРЬОВА НА БІЄНАЛЕ-2007

Бієнале-2007 проходила вшосте в приміщенні відомої фортеці Фортецца да Бассо: 840 учасників із 76 країн, у тому числі й України, представляли понад 2500 робіт різних жанрів. Бієнале завжди вважалася унікальною подією, де в одному виставочному просторі сходяться різні напрями творчості, різноманітні жанри, стилі й національні культури.

Цього року до Флоренції приїжджала відома актриса Енн Арчер, котра вручила премію, встановлену асоціацією Artists for Human Rights («Художники за права людини») в рамках програми ООН «Діалог між цивілізаціями». Виставку відвідало багато відомих діячів мистецтва, зокрема, Gilbert & George (два британські художники — Гілберт Преша та Джордж Пассмор, яким було вручено премію «Лоренцо Прекрасного» за досягнення в мистецтві. Gilbert & George спільно з Тімом Марлоу, директором виставок лондонської галереї «Білий куб», відкривали Бієнале, анонсувавши для гостей та учасників програму зустрічей, конференції та відео-покази. В рамках Бієнале відбулися тематичні конференції, присвячені творчості Фріди Кало й Тіни Молотті. Була цікава також експозиція, яку представив «Центр електронних мистецтв» з австрійського міста Лінц — найбільш «давній» музей електронного мистецтва у світі.

Україну представляла Віра Богатирьова. Вона була єдиною з сучасних живописців, хто вдостоївся честі представляти нашу країну на Бієнале-2007. Вона презентувала триптих «Шоколад», натюрморт і композицію станкового живопису під назвою «Любов». Богатирьова не новачок в образотворчому мистецтві (в художниці на рахунку дві персональні виставки, вона неодноразово брала участь у групових виставках). Про свої враження щодо Бієнале і найближчі плани Віра розповіла у бліц-інтерв’ю.

— Чому ви вирішили брати участь у цьому проекті?

— Українська школа живопису перебуває на дуже високому рівні, й мені хотілося, щоб якомога більша кількість глядачів ознайомилася з моїми роботами.

— Що дозволило вам пройти відбір журі?

— Я не знаю, за якими критеріями оцінювали роботи, що надходили. Скоріш за все, є теми, бажані для такої виставки. На щастя, мої роботи задовольнили смаки журі, яке було представлене такими країнами, як Бразилія, Індія, Франція, Америка, Мексика, Італія.

— Які враження вiд Бієнале-2007?

— Я отримала величезні враження як від самої виставки, так і від Флоренції. Бієнале була дуже професійно організована, починаючи з освітлення і стендів, що представляли художників, лекцій з мистецтва й арт-бізнесу, та закінчуючи сферою обслуговування. Дуже багато учасників виставки було з США, з країн Західної Європи, з багатьма художниками й мистецтвознавцями я познайомилася й подружилася. Деякі з них дивилися мої роботи і не могли повірити, що молода художниця з України так професійно працює...

Виставка дала мені повне уявлення про тенденції розвитку світового мистецтва. Для себе я зробила висновок, що смак українського глядача дуже відрізняється від смаку західноєвропейських жителів. І, звісно, потужний творчий поштовх, багато нових ідей, творчих планів. Бажання поекспериментувати з новими матеріалами й технікою. У планах — зробити велику персональну виставку в Києві.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати