Перейти до основного вмісту

В Iвано-Франківську відкрили Музей Небесної Сотні

15 вересня, 16:55
ФОТО З САЙТА TYPICAL.IF.UA

Представлені експонати відтворюють криваві події зими 2013—2014 рр., а також можна побачити особисті речі «майданівців» та загиблих героїв, повідомляє 0342.ua. Ідея створення музею належить івано-франківському художнику Роману Бончуку. Підготовка до створення та відкриття музею тривали майже дев’ять місяців. Роману допомагали волонтери та громадський активіст, батько героя Небесної Сотні — Ігор Гурик. Кожна річ, представлена в музеї, несе свою енергетику. Панорамне панно передає дух сотні тисяч людей. Деякі експонати відтворюють реальні події з Майдану: польова кухня, шпиталь, що облаштували у Михайлівському соборі, барикади.

Серед експонатів — ущент прострелений щит, бронежилети, серед них є й перші саморобні. В кожному бронежилеті усередині міститься молитва. Також у музеї представлені каски та рукавиці майданівців, ноші, на яких переносили поранених. На деяких речах є сліди крові. Медики з Києва передали до франківського музею хірургічні інструменти та медичну сумку.

Крім особистих речей майданівців, у музеї представлено трофеї, які вдалося здобути борцям за свободу під час сутичок із силовиками: щити, шоломи, кийки.

За словами Романа Бончука, головною метою створення музею було зберегти пам’ять про тих, хто стояв на барикадах і ціною свого життя торував шлях для утвердження незалежної України. Також у музеї можна побачити фото загиблих героїв, їхні портрети, особисті нотатки, а також фото тих страшних днів...

«Ікона Небесної Сотні була намальована через три тижні після «кривавого вівторка». Вона вже була представлена в Києві у Музеї Т. Шевченка. Ікону я писав три тижні, — розповідає Роман Бончук. Центральний об’єкт музею — тридцятиметрове панно із зображенням драматичних подій у столиці. Над ним — портрети загиблих героїв Небесної Сотні. Їх у народі вже нарекли святими.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати