Вечори пам’яті Iвана Карабиця

17 січня славнозвісному українському композитору виповнилося б 58, а 20 січня ще одна дата — річниця смерті маестро.
Іван Федорович залишив величезний слід у нашій культурі передусім своїми симфонічними та камерними творами, піснями і музикою до фільмів. Його опера-ораторія «Київські фрески», концерт для хору «Сад божественних пісень», ораторія «Заклинання вогню», концерт для оркестру «Голосіння» увійшли до золотого фонду українського мистецтва. Карабиць був засновником Міжнародного музичного фестивалю «Київ Музик Фест», незмінним головою журі Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, громадським діячем, педагогом. Він допомагав багатьом молодим музикантам розкрити свій талант. Завдяки композитору в нашій столиці відродилися «Літні музичні вечори», які проводяться біля Маріїнського театру. Він умів об’єднувати людей, володів неабияким організаторським даром. Для багатьох, навіть тих, хто добре знав Івана Федоровича, його раптова смерть стала шоком. Адже Карабиць був сильною людиною. Ніколи не скаржився на хворобу, яка буквально висмоктувала з нього всі сили. Навіть не віриться, що вже пройшов рік після його смерті...
За словами вдови композитора Маріани Давидівни, педагога Національної музичної академії України, iдея вшанувати пам’ять Івана Федоровича з’явилася спонтанно у музикантів та громадських діячів, з якими він співпрацював. 17 січня — в день його народження в Малому залі консерваторії пройде концерт «Іван Карабиць та його учні». У ньому прозвучать не тільки камерні твори, які принесли чоловікові світову славу, але і його ранні твори, коли він захоплювався нововіденською школою. Музика-присвячення своєму педагогу Борису Лятошинському. Наприклад, «Соната для фортепіано» написана ще в студентські роки. А син маестро Кирило Карабиць додав, що в програмі візьмуть участь Дмитро Гаврилець (альт), Андрій Бондаренко (фортепіано). У цьому вечорі виявили бажання виступити не тільки студенти, а й колеги-викладачі.
У річницю смерті Івана Федоровича рідні, близькі та шанувальники таланту прийдуть на його могилу на Байковому кладовищі, а увечері на головному сценічному майданчику нашої країни — у палаці «Україна» пройде міні-фестиваль творчості композитора «Іванове Водохрещення — пісенне диво Івана Карабиця». Як підкреслили режисер-постановник програми Валентин Козаченко та автор сценарію Любов Голота, крім пісенної спадщини композитора, буде представлено його джазові п’єси, фолк-композиції, твори для естрадно-симфонічного оркестру, музика із кінострічок. Учасниками вечора стануть Ніна Матвієнко, Фемій Мустафаєв, Ліля Сандулеса, Алла Кудлай, Іво Бобул, Віктор Шпортько, групи «Козацькі забави», «Калина», Львівський камерний оркестр (диригент Мирослав Скорик), Естрадно-симфонічний оркестр під керівництвом Віктора Здоренка, Великий дитячий хор Національної радіокомпанії (керівник Тетяна Копилова), Київський театр бального танцю та інші. Зі спогадами про маестро виступлять поети Іван Драч, Юрій Рибчинський, Віктор Герасимов, його вчитель із композиції Мирослав Скорик та кінорежисер Микола Мащенко.