Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ведмеді Берлінале: на розсуд Меріл Стріп

Сьогодні розпочався 66 міжнародний кінофестиваль
09 лютого, 17:04
ФОТО РЕЙТЕР

Цього року Берлінале відкриває нова робота братів Джоела і Ітана Коенів «Хай живе Цезар!» — комедія з елементами сатири на звичаї Голлівуда. Загалом в основному конкурсі — 23 фільми, з яких 19 — світові прем’єри.

Серед конкурсантів є як дебютанти, так і досвідчені майстри: Спайк Лі, Алекс Гібні (обидва — США), Домінік Молль (Франція),  Лі Тамахорі (Нова Зеландія), Дені Коте (Канада), Джанфранко Розі (Італія),  Лав Діас (Філіппіни), Томас Вінтерберг (Данія), Андре Тешине (Франція), Данис Танович (Боснія і Герцеговина).

Міжнародне журі очолить володарка трьох «Оскарів» Меріл Стріп. Разом з нею рішення щодо володарів призових «Ведмедів» прийматимуть британська зірка Клайв Оуен, німецький актор Ларс Ейдінгер, кінокритик Нік Джеймс, фотограф Бриджитт Лакомб, італійська акторка Альба Рорвахер та польська режисерка Малгожата Шумовська.

Україну представлено двома фільмами у паралельних конкурсах.

Повнометражний неігровий «Маріуполіс» режисера Мантаса Кведаравічюса (спільне виробництво Литви, Німеччини, Франції та України) відібраний у документальну секцію конкурсу «Панорама».

Кведаравічюс, 2011 року вже відзначений призом екуменічного журі Берлінале за «Барзах», стрічку про викрадення людей у Чечні, цього разу змальовує панораму життя  Маріуполя за часів війни. Центрального героя тут немає, в кожного та кожної — свої клопоти. Театр репетирує п’єсу до дати 9 травня, дочка чоботаря намагається освоїти ремесло військового репортера, її батько обговорює зі своїми клієнтками питання релігії, а рибалки сподіваються на добрий улов. І все це — під акомпанемент вибухів з-під околиць міста. Фільм знімали впродовж весни та осені 2015 року в Маріуполі, Широкиному й Сартані. Варто нагадати, що саме в «Панорамі» 2001 року здобув приз «Тир» Тараса Томенка — це була перша відзнака Берлінале для нашого кіно з моменту проголошення Незалежності.

Короткометражка 24-річного українського режисера Нарімана Алієва «Без тебе» («Sensiz») представлятиме Україну в конкурсі для молодих кінематографістів «Generation 14 plus». «Sensiz» — це історія кримськотатарської сім’ї: двоє молодих людей намагаються дістатися на святкування дня народження свого старшого брата. Головні ролі зіграли непрофесійні актори — двоюрідні брати режисера Февзі та Ремзі Білялови. Стрічка відзнята 2015 року в Криму.

Крім того, до позаконкурсної програми увійдуть історична драма «Гетьман» (режисер — Валерій Ямбурський, 2015), а також перший фільм, знятий в Україні класиком авангардної кінематографії Дзиґою Вертовим — німа неігрова картина «Одинадцятий» (1928) з живим музичним супроводом українського композитора та виконавця Антона Байбакова.

Берлінале триватиме до 21 лютого. Головним призом є «Золотий ведмідь» (для найкращої стрічки). Також присуджуються Гран-прі журі, «Срібні ведмеді» найкращим режисеру, акторці, актору, сценаристу, відзнаки за розвиток мови кіно (приз Альфреда Бауера) й за видатний мистецький внесок.

Про перебіг подій на кінофестивалі читайте у наступних матеріалах кореспондента «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати