Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вічні цінності — музика бароко!

Уперше в Києві виступатиме ансамбль солістів The Pocket Symphony
26 серпня, 00:00
НАЗАР КОЖУХАР ДАРУЄ МЕЛОМАНАМ СТАРОВИННУ МУЗИКУ БЕЗ «НАШАРУВАНЬ» ЕПОХ / ФОТО ЄВГЕНА ГУРКА

7 вересня в Національній філармонії України відбудеться концерт колективу, який завоював світову популярність і виконує музику бароко на автентичних інструментах під керівництвом диригента, скрипаля і гамбіста Назара Кожухаря. Музикантами The Pocket Symphony є відомі солісти Москви і Петербургу.

Ансамбль The Pocket Symphony виник за ініціативою Назара Кожухаря 1994 року, до його складу увійшли студенти консерваторії, захоплені грою на автентичних інструментах. Їх об’єднала ідея повернути музиці минулих століть її початковий вигляд, очистивши від «нашарувань» епох і стилів. Нині репертуар колективу складається з різноманітних програм, що охоплюють період від раннього бароко і до сучасних творів. 1996 року The Pocket Symphony став переможцем міжнародного конкурсу камерних ансамблів у Гаазі. Крім того, деякі солісти ансамблю є лауреатами престижних конкурсів у Брюсселі, Парижі, Барселоні, Зальцбурзі, Амстердамі, ведуть активну концертну діяльність. Московський ансамбль The Pocket Symphony виступає в престижних залах Іспанії, Франції, Німеччини, Голландії, Прибалтики, а в Україні це буде дебют.

У програмі, яку презентують музиканти в Києві, прозвучить шість концертів Й.С. Баха для одного, двох, трьох та чотирьох клавесинів (солісти — викладачі Московської державної консерваторії: доцент факультету історичного виконавства Олексій Шевченко і Максим Ємельяничев). А українську клавесинну школу на цьому вечорі представлять: професор кафедри старовинної музики НМАУ Світлана Шабалтіна і дипломант міжнародних конкурсів Наталія Сикорська. Як розповіли «Дню» організатори гастролей, унікальність творчого проекту в тому, що всі твори будуть виконані на рідкісних інструментах — копіях франко-фламандських клавесинів XVII—XVIII століть, виготовлених українськими і російськими майстрами Дмитром Тітенком і Дмитром Бєловим. Слід зауважити, що 7 вересня київські меломани зможуть оцінити творчу співдружність високопрофесійних музикантів різних шкіл.

ДОВIДКА «Дня»

Назар Володимирович Кожухар — диригент, скрипаль, гамбіст, керівник ансамблю The Pocket Symphony. Назар народився 1969 року в сім’ї музикантів (батько — Володимир Кожухар, диригент Національної опери України, мати — Аїда Кожухар, альтистка), закінчив Центральну музичну школу, Московську консерваторію і аспірантуру Московської консерваторії. У 1992—1993 рр., у рамках програми «Artist Diploma» стажувався в університеті Бостона (США). Лауреат Всесоюзного конкурсу скрипалів ім. Давида Ойстраха (Одеса, 1988, II пр.), Міжнародного конкурсу скрипалів ім. П. Локателлі (Амстердам, 1995, II пр.). Веде інтенсивну концертну діяльність у провідних залах різних країн, виступав на різних фестивалях камерної музики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати