"Викрадена принцеса. Руслан і Людмила"
Так називається український повнометражний мультфільм, який вийшов у прокат
Цей анімаційний фільм – легка і мила історія, зроблена у диснеївській манері, але з чітко вираженим українським підтекстом у кращих традиціях нашої національної школи анімації, але сучасною, високотехнологічною мовою. Можна впевнено стверджувати, що всі «наші» фішки, закладені у код цього продукту залюбки будуть зчитані вітчизняним глядачем. І 100% їх зрозуміють у 30-ти країнах світу, куди права на прокат стрічки були продані ще на стадії виробництва фільму.
Так, вже 15 березня – українська анімація стартує в Ізраїлі, 16 березня з’явиться в кінотеатрах Румунії (78 екранів для не дуже великої країни – це красномовно!) та Болгарії, 23 – у Туреччині. У квітні стрічку побачать – у Хорватії та Литві, у травні – в Латвії, влітку його оцінять – в Естонії, Польщі та Кореї. Також права на прокат вже продані в Північну Америку, Францію, Німеччину, Австрію, Китай на Близький Схід і в Північну Африку. Все це свідчить, що над фільмом та його прокатом студія Animagrad (Film.ua) працювала за світовими комерційними лекалами. Про це свідчить і величезний марчендайзінговий асортимент, з яким, до речі, в такому об’ємі та ще й пов’язаному з анімацією в Україні виходять у прокат вперше. І потужне просування через корисні і виховні меседжі. Наприклад, яскраві постери у вагонах метро з фото головної героїні «Милий Київ Міли» (Контрактова площа, Хрещатик, Кловська тощо), які розповідають історію Києва, точніше станцій метрополітену та цієї місцевості і закохують у місто.
Над фільмом, загальною вартістю 95 млн. грн. (серед цих грошей – є й державні: 19 млн. 44,4 тисяч грн. від Держкіно, що складає майже 20% від загальної вартості виробництва) п‘ять років працювала команда зі 100 чоловік.
Стрічка вийшла світла, динамічна, драйвова і розказана історія з добрим відчуттям гумору. З купою вдалих гегів і загальнокультурним асоціативним рядом, зрозумілим не тільки сучасній дитині, а й її батькам.
Під час прес-показу творча група зізнавалася, що тестувала окремі жарти, прийоми, знахідки, ефекти на своїх дітях. Отже, «батьки»: режисер стрічки – Олег Маламуж, сценарист - Ярослав Войцешек, продюсер - Єгор Олесов, художник - Крістіан Коскінен.
Головні ролі озвучили музиканти гурту "Время и стекло" - Олексій Завгородній і Надя Дорофєєва. Ці шоу-бізнесові герої дітей та юнацтва записали головний саундтерк фільму «До зірок», що став першою україномовною піснею в кар'єрі дуету. Тож, маємо ще й символічний мовно-виховальний підтекст. Фінальну композицію виконала Джамала, яка завжди хотіла озвучити мультфільм. В її положенні – це чудовий досвід і тренування нового статусу майбутньої мами.
Взагалі, голоси «Викраденої принцеси» – це справжня зіркова розсип: голосом Миколи Боклана заговорив князь Володимир, Кіт-вчений - озвучений Юрієм Горбуновим. Сергій Притула чудово справився з озвучкою ролі Нестора Печерського. «Думки великої Голови» заговорили голосом мультиартиста MONATIKа. Один із головних героїв - Чорномор озвучений легендарним артистом дубляжу – віртуозним Євгеном Малухою. Наїна – Маша Єфросиніна, Фін - фронтмен гурту «ТНМК» Олег Михайлюта (Фагот).
У фільмі є дуже симпатичні персонажі з красномовними кличками: Троєщенські бандити Шолом і Зуб (озвучені Олександром Усиком та Василем Вірастюком), Кияночка Олеся (голос блогерши Піпсі Кіри), безсловесні персонажі-помічники героїв в усіх добрих справах – жовто-блакитна Синиця Юля та чарівний Хом’як Вінницький. Автори фільму запевняють: тут ніяких натяків чи асоціацій. Стрічку глядачі різного віку дивляться на одному диханні. Митці працювали над нею, хоч і довго, але із задоволенням. Творча свобода і куражний політ фантазії відчуваються у сценарних знахідках, всіляких візуальних спецефектах (блискуча сцена битви принцеси з «піроженками», поле бою біля Голови – «неначе після «Танців із зірками»), м’якому, коректному і дуже смішному троллінгу безлічі українських і не тільки, - міфологем та інших культових особистостей.
Головна мораль фільму - вища сила в світі - це любов, почуття, яке здатне перемогти навіть чорну магію…
На переконання голови агентства Пилипа Іллєнка, "приємно спостерігати, як на наших очах в Україні з'являється національний продукт, що може скласти конкуренцію стрічкам Disney та Pixar. Також хочу запевнити, що, крім імен персонажів, з відомою казкою Олександра Пушкіна цю стрічку мало що пов'язує. Якщо ви сумніваєтеся в моїх словах, запрошую переглянути фільм в кінотеатрах».
Мультфільм «Викрадена принцеса» - перший в лінійці анімаційних проектів студії «Animagrad». Як заявив директор компанії, студія планує надалі випускати по одному повнометражному мультфільму в рік. У 2018 - це «Викрадена принцеса» і «Мавка. Лісова пісня», у 2019 - «Сніжна Республіка», а у 2021 році вийде «Роксолана и Сулейман».
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Фото з сайта kinoafisha.ua
Author
Ольга СтельмашевськаРубрика
Культура