Юні посланці Моцарта
Молодіжний симфонічний оркестр отримав почесний титул
Інформацію про відзнаку оприлюднено на ФБ-сторінці колективу. «Сьогодні наш оркестр повернувся до України з надзвичайною новиною – відзнакою «Юні посланці Моцарта» від Міжнародної асоціації European Mozart Ways, – зазначено у дописі YsOU/Молодіжний симфонічний оркестр України. – Так було відзначено місію YsOU в популяризації музики Моцарта та класики загалом. Диплом символічно вручила оркестру відома культурна діячка пані Lydia Thorn-Wickert».
У пості також ідеться про те, що Всеєвропейська організація EMW об’єднує міста та країни, історично дотичні до історії родини Моцартів – це понад 30 членів з Австрії, Бельгії , Чехії, Франції , Німеччини, Великої Британії, Італії, Нідерландів, Словаччини, Швейцарії та України, яка стала членом EMW у 2019 році, завдяки проведенню Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt.
«Те, що такий титул отримав саме наш український молодіжний оркестр, стало для нас величезною честю та справжньою несподіванкою! – хваляться молоді оркестранти. – Тож тепер ми офіційно відзначені і не зрушимо зі свого шляху. Чекайте на наступні моцартівські програми вже в наступному сезоні!».
Довідково:
Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU – проєкт, який об’єднує талановитих молодих музикантів (12 – 22 років) з усієї України, які поєднують в собі нестримну енергію, любов до музики та бажання рухатися вперед. Засновник та арт-директор колективу – відома диригентка, екс-львів'янка (уродженка містечка Броди, що на Львівщині), арт-директорка LvivMozArt Оксана Линів.
Щодо історії створення YsOU/Молодіжного симфонічного оркестру України, то вона, згідно з інформацією http://www.ysou.com.ua/about-us/, така.
На початку 2016 року три німецькі партнерські інституції – Бетховенський Фестиваль в м. Бонн, Німеччина (BeethovenFest Bonn), Федеративний молодіжний оркестр Німеччини і Deutsche Welle звернулися до Оксани Линів, щоби запросити її як диригента на їхній щорічний проект «Campus project», який об’єднує молодих музикантів з Німеччини і з-за к4ордону. У процесі обговорення програми і учасників Оксана Линів запропонувала ідею створити Молодіжний симфонічний оркестр України – за прикладом Федеративного молодіжного оркестру Німеччини.
Усі сторони підтримали цю ідею і розробили план створення унікального Молодіжного симфонічного оркестру України, який об’єднуватиме найкращих музикантів з обох країн. Проєкт зі створення Молодіжного симфонічного оркестру України у 2016 році відбувся за підтримки Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut, Міністерства культури України, Бетховенського Фестивалю в м. Бонн (BeethovenFest Bonn) та в партнерстві з фестивалем LvivMozArt. Медіа-партнер проєкту: Deutsche Welle. 11–12 грудня 2016 року відбулися перші прослуховування музикантів.
Попередньо надійшло 166 заявок від учнів звичайних і спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ і академій. Лише тридцять із них стали учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України. Перші концерти новоствореного оркестру відбулися спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини (Bundesjugendorchester). 25 серпня 2017 року – на закритті Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt у Львівській національній опері, а наступного дня – у Національній філармонії України в Києві. 15–16 вересня 2017 року два оркестри виступили на Бетховенському фестивалі (BeethovenFest Bonn) у м. Бонн та м. Берлін (Німеччина).
Для програми концертів обрали увертюру Франца Ксавера Моцарта, а також класику національних композиторів України та Німеччини – композиції Людвіга ван Бетховена та Бориса Лятошинського. А для виступів у Німеччині на замовлення медіа-партнера проєкту Deutsche Welle львівський композитор Богдан Сегін написав твір «Галицька фантазія» для семи акордеонів та оркестру.
До проєкту запрошуються молоді музиканти зі всіх областей та регіонів України, які є учнями або студентами музичних навчальних закладів.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура