Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Де знайти легальний відеоконтент?

Марина КОЛЄСНІКОВА — про результати річної роботи проекту «Чисте небо» із захисту авторських прав в Інтернеті
27 червня, 09:35

Ініціатива контент-партнерства «Чисте небо» спільно з дослідницькою компанією TNS провела опитування українських користувачів про перегляд відео в мережі Інтернет. У дослідженні взяло участь міське населення України, зокрема райцентрів, за вибіркою 18-55 років. Як виявилося, серед українських користувачів мережі низький рівень обізнаності щодо легальності відеоконтенту, яким вони користуються. Як видно з результатів дослідження, які надали «Дню» в прес-службі «1+1 Медіа», все більше користувачів Інтернету саме в мережі перелають відео — 87%: художні фільми, серіали, телевізійні шоу-передачі. На сьогодні найбільш популярні ресурси відео Youtube і сайти телеканалів. 65% опитаних дивляться відео здебільшого на Youtube, 41% — на сайтах телеканалів. На третьому місці за популярністю залишається російський сайт Vkontakte.ru — 37% опитаних також вибирають його як джерело відео для перегляду.

Утім, чимало людей не знають — чи легальне відео, яким вони користуються. Опитування також показало, що більшість користувачів готові відмовитися від «піратського» контенту на умовах надання для перегляду легальної альтернативи — 52,2%. Натомість 26-30% аудиторії Vkontakte.ru, ex.ua, brb.to (fs.ua) — не готові відмовитися від перегляду «піратського» відео за будь-яких умов. Готові відмовитися, навіть за відсутності можливості перегляду такого ж фільму на легальних ресурсах, — 7,1% користувачів.

Нагадаємо, що у липні минулого року відразу чотири найбільші медіа-групи України — «1+1 Медіа», «Медіа Група Україна», Inter Media Group та StarLightMedia звернулися з відкритим листом до представників інтернет-бізнесу з вимогою легалізації ринку відеоконтенту в мережі. Тоді керівники ТБ заявили, що значно жорсткіше захищатимуть свої авторські права в Інтернеті, адже через «піратство» щорічно зазнають збитків у середньому на десятки мільйонів гривень. Відтак канали створили проект контент-партнерства «Чисте небо», який зобов’язує власників сайтів встановлювати їхні плеєри, в яких перед переглядом відео йтиме реклама. Іншими словами, телеканали готові сайтам безкоштовно надавати своє відео, але за умови, що реклама від його перегляду йтиме їм.

«День» звернувся до керівника департаменту з продажу інтернет-реклами «1+1 Медіа» Марини КОЛЄСНІКОВОЇ з проханням прокоментувати результати річної роботи проекту контент-партнерства «Чисте небо».

«В Україні користувач Інтернету готовий відмовитися від «піратського» за умови легальної альтернативи. Вже зараз українські телевізійні компанії, які є учасниками ініціативи «Чисте небо», надають користувачам власний контент безкоштовно. Понад те, наразі йде активна робота над збільшенням кількості легального контенту для користувачів — програм і шоу, а також фільмів і серіалів, — зауважила Марина КОЛЄСНІКОВА. — За цей рік ми почали надавати можливість більшій кількості людей дивитися саме ліцензійне і легальне відео. З цього року стала збільшуватися кількість рекламодавців, які заборонили розміщувати рекламу своїх брендів і компаній на сайтах з нелегальним конвентом, і ми віримо, що до кінця року ця кількість ще істотно зросте. Далі в планах ініціативи більше працювати з клієнтами, які мають стежити за іміджем компанії і не підтримувати піратські ресурси своїми бюджетами, а також з користувачами Інтернету, які мусять розрізняти легальне і нелегальне та свідомо відмовлятися від краденого продукту. З наступного місяця в українському інтернет-просторі з’явиться маркувальний знак ліцензійного відео із зазначенням того, що користувач дивиться саме легальний продукт. Результатом роботи ініціативи «Чисте небо» стало підключення більше 100 партнерів до нашого контенту. Наразі ми щодня проводимо моніторинг розміщення нашого контенту в інтернет-просторі, пишемо сайтам прохання про видалення незаконно розміщеного відео. Багато видаляють, але наступного дня відео з’являється знову. Це займає багато сил і часу, але поки ми йдемо шляхом партнерського вирішення проблем. Хоча глобальність відео-злодійства вражає. Ми сподіваємося, що з регулюванням ринку на законодавчому та комерційному рівні злодійством буде просто невигідно займатися».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати