Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ДТРК «Крим»: Телемарафон у півсторіччя

21 серпня, 00:00

Держтелерадіокомпанія «Крим» відзначила півстолітній ювілей з дня першого виходу в ефір. На святкуванні найстаріший кримський диктор Володимир Мелащенко розповів, що найбільш пам’ятною роботою своєї професійної біографії він вважає репортаж 1970 року про перебування місяцеходу на супутнику Землі — Місяці. Весь світ тоді отримував телевізійну картинку з кримської телестудії, яка першою через свою пересувну телевізійну станцію отримувала сигнал із космічного центру зв’язку, розташованого під Сімферополем. Першими, ще за доби чорно-білого телебачення, кримські фахівці стали транслювати кольорові кінофільми. 1982 року головний інженер Дмитро Савченко виступив із рацпропозицією про акустичну обробку студійного павільйону, яка використовується всіма телекомпаніями до цього дня. А сигнал кримського телебачення став кольоровим уже 1983-го. Держтелерадіокомпанію «Крим» створено 1959 року. До 1992 року вона називалася Кримським комітетом із питань телебачення і радіомовлення. Перша пробна телепередача вийшла в ефір 1959 року тривалістю близько години. З травня 1959 року здійснюється регулярне телевізійне мовлення в Криму. Зараз мережа ДТРК «Крим» нараховує 32 телевізійні передавачі й ретранслятори в метровому і дециметровому телевізійних діапазонах. Охоплення телевізійним сигналом — 70% території півострова, близько 75% населення. Наявність однієї великої і двох малих телестудій дозволяє одночасно записувати і транслювати декілька передач. Телерадіомовлення ведеться сімома мовами: українською, російською, кримськотатарською, вірменською, болгарською, грецькою, німецькою.

Перед тим як привітати колектив із ювілеєм глава парламенту автономії Анатолій Гриценко перерізав символічну стрічку, відкриваючи «Ретро-студію», своєрідний музей, у якому зібрані унікальні експонати, починаючи від перших кінокамер, телевізорів, радіотарілок, до сучасної техніки. В експозиції представлено й освітлювальний прилад, яким користувалися при студійних зйомках під час прямого ефіру, релейний УКХ-передавач, який приймав сигнал з пересувної телестанції, кіноблок із кінопроектором випуску 50-х років, монтажний стіл, яким користувалися в 70-і, відеокамери та відеомагнітофони різних років минулого сторіччя і навіть дикторський стіл із мікрофонами 50-річної давнини.

В. о. голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський сказав, що він звернеться до Кабінету Міністрів України з проханням виділити три млн. грн. для завершення будівництва радіоцентру в Сімферополі, який входить до структури ДТРК. Адже радіоефір кримською телестудією фактично втрачено: гостро стоїть питання про ліцензування і будівництво повноцінного FM-каналу для державного радіомовлення, оскільки охоплення населення радіомовленням ДТРК «Крим» становить близько 30% на каналі УР-1 (дві години на добу) і понад 20% на УР-3 (п’ять годин на добу).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати