Iнтернет-ЗМI США та Британії запроваджують платний контент
Чи наважиться на це українська мережа?Як повідомляє «Медіа бізнес», інтернет-версії газет The Times і Sunday Times запровадили платню за перегляд матеріалів сайту. Таке нововведення діє з червня цього року. Плата складає один фунт стерлінгів за кожен день користування, а вартість підписки на тиждень — два фунти стерлінгів. Нагадаємо, що плата за доступ до матеріалів діє також на сайті Wall Street Journal. Крім того, як повідомляє видання, на черзі The Sun та News of the World. Усі ці видання належать до концерну медіа-магната Руперта Мердока.
В Україні контент інтернет-медіа поки що безкоштовний для користувачів. За словами Віталія МОРОЗА, керівника програм нових медіа міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна», вітчизняні медіа наразі не мають приводів для переходу на платний контент. «Платний контент можуть дозволити собі тільки керівники великих корпорацій, як наприклад, Руперт Мердок. І тільки в таких виданнях, як наприклад, газета The Times. Адже платний контент можливий тільки у випадку дуже якісного видання, як правило, спеціалізованої інформації. Якщо ж видання масове, то це зробити набагато складніше. Я не вважаю, що зараз українські ЗМІ готові перейти на платний контент, адже наші інтернет-видання в своїй більшості не можуть дати читачу інформацію такої якості, за яку вони б хотіли платити. Наші сайти заробляють, в першу чергу, на рекламі, й сьогодні цього вистачає. До того ж, важливий чинник — аудиторія. Якщо вводити платний контент, то 80—90% читачів відмовляться від послуги того чи іншого сайту і тільки 5—10% зможуть оформити платну передплату. У цьому випадку редакція вирішуватиме, що їй потрібно більше: гроші від платного контенту і маленька аудиторія, або такі самі доходи від рекламодавців, але з більшою кількістю користувачів.
На даний момент в Україні я не бачу тієї новини, за яку користувач міг би заплатити. У нас немає таких великих інтернет-сайтів, які б постачали якісний продукт. Платний контент — це проста модель, але за наших умов вона невиправдана», — вважає Віталій Мороз.