Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Медiа-новини

26 серпня, 00:00
МИКОЛА ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ
У Криму — нова україномовна газета

Напередодні Дня Незалежності України в Криму вийшов українскою мовою перший випуск часопису «Слово Севастополя» (http://slovo.sebastopol.ua). Про новий проект наш кореспондент говорить із головним редактором газети, відомим севастопольським журналістом Миколою ВЛАДЗІМІРСЬКИМ.

— Пане Миколо, від імені газети «День» вітаю вас із виходом першого номера газети «Слово Севастополя». Безумовно, поява україномовної газети в Криму — це подія. І не лише для українців Криму, а й для тих, хто відчуває себе громадянином України незалежно від національності. Скажіть, як виникла ідея?

— Намір випустити газету з’явився після того, як влада кількома кроками принизила статус ювілею Незалежності. У Севастополі адміністрація до прикрого мало запланувала святкових заходів. Буде лише єдина оригінальна подія, підготовлена владою для севастопольців, — концерт за участю ансамблю танцю ім. Павла Вірського (розмова відбувалася на початку тижня. — Ред.). У такій ситуації патріоти України вирішили власними силами відзначити День Незалежності. Зокрема, група севастопольців підготувала статті для першого номера нової газети. Я звернувся до журналістів, інтелектуалів, педагогів, і таким чином були зібрані матеріали. «Слово Севастополя» може бути цікаве вже тим, що містить матеріали виключно севастопольських авторів. Мета газети — висвітлення українського життя в місті. Відбувається чимало подій, про які не пишуть і замовчують інші місцеві ЗМІ.

У «Слові...» вже вийшли роздуми севастопольця Ігоря Лосєва, доцента Києво-Могилянської академії (а також постійного автора «Дня». — Ред.), коротка історія створення фільму «Українська революція» від його виконавчого продюсера Тимура Баротова, дослідження сучасного бiлiнгвiзму докторанта, доцента, кандидата педагогічних наук Тамари Мельник. Є там кілька моїх текстів, зокрема про портал «Українське життя в Севастополі», який функціонує в мережі вже більше 11 років та про приватний Музей побуту Західної України в Севастополі. А також матеріали інших авторів.

— З огляду на долю газет «Кримська світлиця» і «Дзвін Севастополя», україномовній друкованій пресі Криму треба бути готовою до труднощів...

— На мій погляд, успішне існування українських газет на півострові, де кілька сотень українців проживають меншиною, залежить і від розвитку української держави, і від діячів українського руху. Адже ні для кого не секрет, що останній удар «Кримській світлиці» було завдано в спину. Київські функціонери приїхали не на порожнє місце — на них тут чекали ті, хто покликав для руйнівних дій. А найважливіше — постраждали понад дві тисячі передплатників, яким запропонували зовсім іншу газету, ніж та, за яку вони заплатили гроші.

Поки що українська преса в Криму без державної підтримки існувати не зможе. Повірять мешканці півострова в щирі наміри і дії держави — підтримають передплатою і національну пресу.

— До речі, чи буде пов’язаний досвід роботи вашого портала «Українське життя Севастополя» з виходом газети «Слово Севастополя»? Як будуть взаємодіяти друковані випуски газети та інтернет-портал?

— Вони вже пов’язані не лише взаємними посиланнями в мережі, а й засновництвом і редагуванням. Найактуальніші матеріали портала будуть друкуватися в газеті.

— Чи буде «Слово Севастополя» висвітлювати життя інших національних громад Севастополя та Криму, які зацікавлені в культурній та мовній єдності з українцями?

— Згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію друкованого ЗМІ, видання є загальнополітичним, інформаційним і літературно-художнім. Усі автори, які є лояльними до України та українців, події, які стосуються життя севастопольців, мають право бути поширеними і на сторінках газети. 

Розмовляв Микола СЕМЕНА

 

 Затримано підозрюваного у вбивстві Політковської

23 серпня в рамках розслідування вбивства оглядача «Новой газеты» Анни Політковської було затримано підполковника міліції у відставці Дмитра Павлюченкова, колишнього начальника четвертого відділу ОПУ (оперативно-пошукове управління) ГУВС міста Москви. За інформацією «Новой газеты» з джерел у правоохоронних органах, йому мало бути пред’явлене обвинувачення в організації вбивства. За даними, які має у своєму розпорядженні видання, Дмитро Павлюченков підозрюється в тому, що, ще будучи співробітником діючого секретного підрозділу міліції, отримав замовлення на вбивство Анни Політковської, створив злочинну групу, розподілив ролі між її членами, організував незаконне спостереження за журналістом, забезпечив кілера пістолетом і глушником. Днями слідчі органи повинні вийти в суд із клопотанням про арешт Дмитра Павлюченкова і взяття його під варту. Зараз затриманий перебуває в одному з ІТУ Москви.

Прізвище Павлюченкова стало відомим у ході першого судового процесу у справі про вбивство Анни Політковської. Він виступав у ролі засекреченого свідка обвинувачення. Наскільки відомо «Новой», він намагався ввести слідство в оману щодо своєї причетності до вбивства, намагаючись знадобитись як цінне джерело інформації.

Підозри про причетність самого «свідка» до вбивства Анни Політковської виникли одразу ж, але суттєвої доказової бази на той момент не було. Сьогодні, наскільки відомо «Новой», слідство має у своєму розпорядженні достатню кількість показань свідків, які викривають Д. Павлюченкова.

Офіційних коментарів, так само, як і підтвердження інформації про затримання Дмитра Павлюченкова, від членів слідчої групи отримати не вдалося — співробітники СКР посилаються на таємницю слідства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати