«Найгірше — це свідома дезінформація та нагнітання паніки»

Олександр ГОЛУБОВ, ведучий «Еспресо ТБ»:
— Сьогодні журналістів я поділив би на три категорії. Частина є вкрай легковажними та недалекими, і ними легко маніпулювати без необхідності «стимулювати» матеріально. Ці люди можуть виправдовувати запрошення Царьова у студію тим, що журналіст має подавати думки всіх сторін конфлікту. Про той факт, що брехню бажано спростовувати, пригадують не всі. Друга категорія достатньо розумна, але й достатньо безпринципна, аби свідомо закривати очі на порушення усіх етичних і професійних стандартів, якщо це допомагає просуватися кар’єрними сходами або отримувати матеріальну вигоду. Третя категорія, найменш чисельна, це люди, які свідомо дбають про наслідки поширення недостовірної інформації.
У більшість ток-шоу гостей запрошують вибірково, в залежності від того, які завдання стоять перед тими, хто контролює цей медіа-ресурс. У тих випадках, коли на журналістів не впливають, проблеми можуть бути пов’язані із банальною лінню, коли вже проторений список спікерів використовують на постійній основі. Щодо шансів на «націоналізацію» я досить скептичний. Швидше я вірю у поступовий економічний розвиток. Це допоможе зробити більше успішних, з бізнесової точки зору, медіа, а беззбитковість є чудовим стимулом до незалежності та подальшого вдосконалення. Тільки якщо медіа є бізнесом, а не засобом пропаганди, воно має шанс на розвиток.
В умовах війни журналіст повинен працювати так само, як і в мирний час: треба казати правду у тих випадках, коли це не заборонено законом. Але бути вкрай обережним та відповідальним. Та сама інформація подана трохи відмінними словами може зовсім по-різному сприйматися аудиторією. Найгірше — це свідома дезінформація та нагнітання паніки.
Випуск газети №:
№75, (2014)Рубрика
Медіа