Перейти до основного вмісту

Обережно, пірати!

05 березня, 00:00
Ні для кого не є таємницею, що за розповсюдження піратської відеопродукції передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. І хоча Група із боротьби з правопорушеннями в сфері інтелектуальної власності та високих технологій Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України регулярно здійснює рейди місцями продажу і складами, вилучаючи контрфактну продукцію, її кількість, здається, не зменшується.

Звичайно, компанії, які працюють у легальному полі, мають право подати судовий позов, у якому виставляється сума за прямими збитками (скільки касет продано) або ж уся сума, витрачена на відеоправа, а це аж ніяк не маленькі гроші. Не кажучи вже про те, що незаконне виготовлення, підробка, використання або збут незаконно отриманих або підроблених контрольних марок, які мають бути присутні на кожному екземплярі аудіовізуальних творів, караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням свободи на термін до чотирьох років. А незаконне відтворення, тиражування та поширення аудіовізуальних творів караються штрафом від 200 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами або позбавленням волі на термін до двох років із конфіскацією всіх екземплярів, матеріальних носіїв, засобів і матеріалів, які використовували для їхнього виготовлення.

Сьогодні лідерами підпільної індустрії стали «інтерівські» музичні новорічні проекти «Снігова королева», «За двома зайцями» та «Шалений день, або Одруження Фігаро», законні права на дистрибуцію носіїв яких належать компанії «IntWestVideo», що займається виробництвом і продажем відеопродукції винятково високої якості та широкого асортименту. А щоб захистити глядачів від низькопробної підробки, «IntWestVideo» захищає свою продукцію, насамперед, за допомогою дизайну упаковки. Крім усього, верх упаковки оформляється срібною смужкою з логотипом компанії. До того ж ліцензована відеопродукція захищена за допомогою голографічної марки, на якій відображено назву фільму. Тому відрізнити оригінальну касету від підробки нескладно. А зекономити кілька гривень, купуючи піратські відеокасети, не має сенсу тому, що на ній може виявитися записаним все що завгодно. А навіть якщо там і виявиться відповідний назві фільм, то немає жодної гарантії, що він не припиниться на півслові. Знов-таки, якість намотування плівки в піратських касетах настільки низька, що може пошкодити відеомагнітофон так, що він назавжди вийде з ладу. Щоб захистити себе від подібних несподіванок й у разі чого знати, до кого висувати претензії, варто купувати ліцензійний продукт. Що ще раз підтверджує правильність фрази: ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати