Перейти до основного вмісту

«Рівень думки та ідей нашої молоді на висоті»

У Києві відбувся 18-й Міжнародний студентський кінофестиваль «Пролог»
06 грудня, 13:37

Інститут екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого у рамках мистецького заходу запросив своїх студентів продемонструвати зняті курсові та дипломні роботи, а гостей з іноземних кіношкіл — представити досягнення своїх учнів.

«Пролог» може похвалитися довгою історією: вперше він відбувся ще 1986 року, спочатку був щорічним, а тепер відбувається кожні два роки, чергуючись з театральним фестивалем «Натхнення» цього ж творчого столичного вишу. Фінансування фестивалю «Пролог» — повністю державне.

Як розповідають організатори, у першу чергу цей захід дає можливість студентам та викладачам подивитися кращі роботи усіх режисерських та операторських практичних майстерень інституту, а також ознайомитися з творчими напрацюваннями молодих людей з закордонних кіношкіл. До слова, цього року на творчому конкурсі представили стрічки з України, Росії, Білорусі, Польщі, Болгарії, Вірменії, Португалії та Молдови. Саме тому творча молодь, насамперед, називає «Пролог» робочим фестивалем, спрямованим на обмін досвідом, і аж ніяк не гучний кіноконкурс зі знаменитостями в журі та цінними призами.

Загалом упродовж чотирьох днів публіці показали 126 стрічок загальною тривалістю 25 годин. Близько сотні — українські студентські роботи з 16 творчих майстерень Інституту екранних мистецтв, відібрані керівниками, зокрема режисерами Василем Вітром, Борисом Савченком, Михайлом Іллєнком та іншими. За жанрами — це і кліпи, і анімація, і документальні та науково-популярні фільми, велика кількість ігрового кіно — є і драми, і комедії.

«Передивляючись програми різних кіношкіл, ми розуміємо, що проблеми і зацікавлення у молодих людей до 25 років по всьому світу одні й ті ж. Головною і вічною темою молодих кінематографістів залишаються відносини між людьми, а вже їхні колізії можуть бути найрізноманітнішими», — розповіла «Дню» декан Інституту екранних мистецтв Ольга РАВЛЮК-ГОЛІЦИНА.

За її словами, цей фестиваль є справді чудовою можливістю для творчого кінокола, насамперед для студентів з різних країн, поспілкуватися наживо, а не он-лайн, та поділитися думками щодо побачених робіт публічно — для цього увечері кожного дня відбувалося обговорення програми.

На думку Ольги РАВЛЮК-ГОЛІЦИНОЇ, сучасні українські роботи гідно виглядають на рівні іноземних: «Технологічно ми у дечому відстаємо: апаратура трохи гірша, адже так швидко розвивається, в цьому ми ніколи їх не наздоженемо. Та й фінансування студентських робіт у нас мінімальне, майже всі знімають за власні кошти. Але я абсолютно переконана: якщо є щось в голові, то техніка — питання другорядне. Фільми нині знімають і фотоапаратами, і мобільними… Рівень думки та ідей у нас на висоті. Про це свідчать ті призи, які наші студенти здобувають на світових фестивалях».

Окрім студентських робіт вишів різних країн, свої фільми також представив медіа-освітній проект «Інтершкола» (Україна) та Міжнародний фестиваль короткометражного кіно в місті Монтекатіні (Італія).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати