#savetysafm
Закарпатці намагаються врятувати унікальну державну фм-станцію
Створена у 2005 році «Тиса ФМ» швидко знайшла свого слухача. Молода команда впевнилася у необхідності орієнтуватися на європейський підхід до створення радіо, почала уважно вивчати досвід колег саме з державних (суспільних) радіо декількох європейських країн. Сьогодні «Тиса ФМ» – це якісна музика, свіжі новини, цікаві передачі, це купа проектів з підтримки українських виконавців.
Однак з початку тижня колектив забив на сполох, адже радіостанція залишилася без ліцензії. «Ліцензію на ефірне мовлення радіостанції Тиса ФМ анульовано. Частоти всіх обласних державних радіо передані першому каналу Українського радіо УР-1. Всім регіональним радіо виділили 3 год. 20 хв. мовлення (4 відрізки по 50 хв. в різний час доби). Це називається – створення єдиної ФМ-мережі Українського радіо», – пояснив ситуацію «Дню» керівник «Тиса ФМ» Євген Тичина.
«Ми очікуємо на обрання голови правління ПАТ НСТУ, спілкувалися з декількома претендентами, вони в курсі ситуації і висловлюють підтримку. Також про ситуацію повідомлені члени наглядової ради ПАТ НСТУ. Нас підтримують наші слухачі і люди, яким не байдужий розвиток хороших музичних медіа в країні», – зазначив пан Євген.
Колектив і слухачі дуже сподіваються на те, що радіостанція буде функціонувати в тому вигляді в якому є зараз, як мінімум. Також її підхід може бути враховано при створенні всеукраїнської мережі молодіжного каналу Українського радіо.
На сьогодні у команді «Тиси Фм» 10 людей. «Про звільнення поки не відомо. Мовлення на супутник зберігається, штат радіо, поки що, незмінний. Хоча обласні філії ПАТ НСТУ очікують на скорочення, та колектив радіо настільки мінімальний, що скорочувати його просто нікуди», – прокоментував Євген Тичина.
Регіональний представник Інституту масової інформації в Закарпатській області Ярослав Гулан зазначає, що поки остаточно аналізувати те, що відбувається, зарано. «Ситуація із проектом «Тиса ФМ» – віддзеркалення реформування державних ТБ та радіо, яке ще триває. А оскільки реформа триває, то наразі зарано давати вичерпну оцінку цього явища. Ясна річ, що деякі проекти ліквідовуються, деякі будуть створені. Це природно. Тож остаточно говорити – що добре, а що погано – зможемо дещо пізніше. Наразі головне, аби частота радіостанції на Закарпатті збереглася за Національною суспільною телекомпанією України. Будемо сподіватися, що у цій структурі знайдуть консенсус, як краще використовувати ефірний час. Зокрема і для того, аби український слухач чув якісну сучасну музику. Така була в ефірі «Тиси-ФМ», цей контент, до слова, виходив за межі Закарпаття і цілком міг задовольняти й загальноукраїнську аудиторію любителів якісної музики», – прокоментував «Дню» Ярослав Гулан.
У соціальних мережах з початку тижня розпочалася акція підтримки популярної радіостанції. Наразі збір підписів триває, слухачі і колектив дуже сподіваються, що фм-станцію вдасться зберегти.
Author
Вікторія ЖуйкоРубрика
Медіа