Свято єднання
Щорічно з 26 грудня до 1 січня в США відзначається тиждень афроамериканського духовного фестивалю Кванзаа
Це одне з небагатьох свят, засновник якого достеменно відомий. Ним був Рон Каренга — один із видатних лідерів боротьби за права афроамериканців. Святкувати Кванзаа він запропонував 1966 року. Взагалі-то, це стародавнє африканське свято, повна назва якого звучить як Mutanda ya kwanzaa і перекладається із суахілі як «свято першого плоду». А оскільки більшість нащадків завезених до США рабів якось не ототожнювали себе з Африкою і втрачали коріння, то Рон Каренга запропонував відродити свято, щоб відновити самоідентифікацію темношкірого населення США.
Відтоді Кванзаа став святом єднання та альтернативою різдвяних свят для всіх афроамериканців. Але на відміну від Різдва, цей день не має релігійного підтексту, проте це дуже філософське свято. І ця філософія відображена в семи принципах Nguzo Saba. Ось вони: UMOJA — єдність, KUJIGHAGULIA — самовизначення, UJAMAA — спільна економіка, UJIMA — колективна праця та відповідальність, NIA — мета і перспектива, KUUMBA — творчість та IMANI — віра.
Кожен день святкового тижня приурочений до одного з цих принципів. Родини збираються за святковим столом та обговорюють ці принципи і свої плани на майбутнє. Прикраси для стола під час Кванзаа — це окрема дивовижна й різнобарвна історія! Головний атрибут свята — семисвічник з однією чорною свічкою, трьома зеленими і трьома червоними, кукурудзяні качанчики по кількості дітей у родині, безліч найсмачніших фруктів у спеціальному кошику із барвистого пір’я, особливий святковий посуд...
Кванзаа — напрочуд різнобарвне й цікаве свято. Неймовірне поєднання давнини, африканських ритмів та сучасної відповідальної філософії. Особисто мене Кванзаа надихає не лише цим, а ще й тим, що воно створене зусиллями та вірою лише однієї людини. А це означає, що навіть поодинці кожен із нас може вигадати щось таке, що об’єднає цілий народ!
Author
Анна ГаврилюкРубрика
Медіа