Перейти до основного вмісту

ТЕЛЕГІД

30 квітня, 00:00

«На тому боці раю»

У ніч із 2 на 3 травня, по завершенні програми «Аргумент-кіно», о 02.00 на «1+1» — фільм Фатіга Акіна.

«Картина німецького режисера турецького походження Фатіга Акіна, лавреата Берлінського, Каннського і Венеційського кінофестивалів. Наскрізна тема фільму — фатальна випадковість, що змушує героїв повсякчас запізнюватися і розминатися там, де їх могла б очікувати зустріч, — розповідає автор програми «Аргумент-кіно» Володимир ВОЙТЕНКО. — Дивитися цю кінострічку рекомендується дуже уважно, хоча б через те, що окремі епізоди й частини зміщені у часі. І цей фільм у творчості режисера є продовженням дослідження німецько-турецьких стосунків, пов’язаних із присутністю в Німеччині від середини ХХ століття значної, нині багатомільйонної, турецької діаспори.

Постановник картини має турецьке й німецьке коріння. Він народився у Німеччині, але виховувався батьками на турецькій мові, отримав освіту в Європі. Турецька культура завше була частиною його життя — і його фільми природним чином перебувають поміж двох культур.

Акін засвідчує, що з історичною батьківщиною в нього стосунки любові-ненависті. Вже після закінчення школи він зняв свою першу документальну стрічку в Туреччині. І тоді побачив інше обличчя цієї країни, і став більше турком. Із кожним метром плівки зафільмованих в Туреччині подій він намагається глибше зрозуміти країну. Але чим більше розуміє, тим більше засмучується. Каже: «Я люблю Туреччину, але знімання на цій землі вимагає багато енергії, сліз і крові». Чим зумовлені ці гіркі слова, не важко буде зрозуміти, переглянувши його фільм.

«На тому боці раю» претендував на «Оскара». Ну, а на Каннському фестивалі Акін отримав нагороду за найкращий сценарій та приз екуменічного журі «за пропаѓанду гуманістичних цінностей». Європейські ж кіноакадеміки визнали його найліпшим кінодраматургом 2007 року.

У цьому фільмі грає видатна німецька актриса Ганна Шиѓула, розповідь про кіножиття якої можна буде побачити в окремому сюжеті».

Про літературну сучасність

1 травня, у суботу, о 12.45 на Першому Національному «Книга.UA» говоритиме з Бернардом Вербером та Юрієм Андруховичем.

— У поточній програмі на глядачів чекає бліц-інтерв’ю з культовим французом Бернардом Вербером. Ми говоритимемо з письменником як про його твори, так і про певні особисті моменти, наприклад, про його патологічну працездатність (Бернард Вербер пише по 4,5 години щодня упродовж 30-ти років), а також про те, чому його книжки видаються велетенськими накладами в Росії, але практично не тиражуються в Україні, — розповідає автор та ведуча програми Марина БОНДАРЕНКО. — Ключовим моментом програми стане інтерв’ю з українським письменником Юрієм Андруховичем, під час якого ми з’ясуємо, чи буде продовження «Таємниці», та як пройшов спільний всеукраїнський тур письменника з польським гуртом «Карбідо». Щодо літературних новинок, то ми поговоримо про збірку есе «У пошуках майбутнього часу». Також чекайте на розмову про фобії українських письменників та сюжет із презентації десяти найкращих творів українських молодіжних прозаїків.

I актор, і капелюшник

2 травня, у неділю, опівдні на Першому Національному — Олексій Вертинський в авторському проекті Тетяни Цимбал.

Він знає про акторську професію все і навіть трішечки більше. Він пережив неймовірне задоволення від роботи на сцені й відчув, що вона вимагає повної самовіддачі — аж до саморуйнування. Він хотів би відпочити і зайнятися... дизайном капелюхів, але, водночас, не може розчарувати своїх відданих глядачів. Що ж він, врешті-решт, обере? Непередбачуваний і завжди цікавий Олексій Вертинський — у програмі «Лінія долі» з Тетяною Цимбал.

 

«Дуель»

1 травня, в суботу та 2 травня, в неділю, о 14.40 на «5 каналі» — черговий фільм із документальної серії «Гра долі».

Героями подій, що відбулися у Києві, були двоє відомих лікарів. Обоє народилися далеко від Києва і пройшли нелегкий шлях до цього міста. Це були Василь Образцов і Володимир Ліндеман.

Тут, у Києві, між ними відбувся конфлікт і безпрецедентний випадок — дуель — на початку XX століття.

Про кохання двох знаних людей до однієї прекрасної дами — в фільмі «Дуель» із документального серіалу «Гра долі» з ведучою Наталкою Сопіт.

The White Stripes у Бразилії

30 квітня, у п’ятницю, о 23.30 на каналі «MTV Ukraine» — живий виступ легендарного гурту.

«MTV Ukraine» представляє живий виступ гурту «The White Stripes» з Amazonaz Opera House, що в Бразилії.

The White Stripes — американський рок-гурт, створений у США в 1997 році. Від початку свого існування він вирізнявся особливим стилем не тільки в музиці, а й в одязі та оформленні платівок. The White Stripes використовують лише три кольори: червоний, білий та чорний. Перший альбом гурту вийшов у 1997 році, а третій — «White Blood Cells» 2001 року випуску — спричинив ефект бомби. Поєднання великої кількості стилів зробило їхню музику ще більш своєрідною. У 2003 році з випуском четвертого альбому «Elephant» до The White Stripes прийшов справжній успіх. На думку критиків, це найвдаліша робота за всю історію гурту. Пісня «Seven Nation Army» з цього альбому була визнана неофіційним гімном Чемпіонату Європи з футболу 2008 року.

Iнше 9 травня

У неділю, о 17:00, на каналі «Культура» — фільм «Осяяний любов’ю», присвячений Володимирові Підпалому

9 травня — день народження поета-шістдесятника Володимира Підпалого.

Він належить до когорти відомих майстрів слова. Борис Олійник, Іван Драч, Петро Перебийніс, Володимир Житник. Вони — його друзі-побратими.

Володимир Підпалий був не тільки талановитим поетом, але й майстерним редактором. Йому доручала редагування власних віршів навіть Ліна Костенко. На жаль, уже багато десятиліть Володимира Підпалого немає серед нас.

Але він живе не тільки в спогадах родини, друзів, колег. Сьогодні його творчість вивчається у школі. На віршах Володимира Підпалого молоде покоління вчиться безкомпромісній любові до своєї країни.

«Iсторія з дідусевої папки»

9 травня, у неділю, о 20.35 в ефірі каналу «Культура» — спогади Анастасії Добриніної, онуки Наталії Ужвій

У грудні 1943 року на екрани СРСР вийшов фільм «Райдуга». А на початку 1944 р. він із тріумфом демонструвався у багатьох країнах світу. Джузеппе де Сантіс писав: «Поспішайте дивитися «Райдугу». Це справді поетичний твір, шедевр, який нечасто зустрічається». Головну роль Олени Костюк виконала видатна українська актриса Наталія Ужвій. Можливо, дещо зі стилістики фільму залишилось у своєму часі, але не майстерна гра актриси. І свідчення цьому — листи, які надходили до Наталії Михайлівни. А від зйомок у цьому фільмі вона відмовлялася. Яка таємниця цієї відмови? І як доля самої актриси перетнулася з долею її героїні? Матеріали, пов’язані з історією цього фільму, зберігаються у папці, яку зібрав свого часу Євген Порфирович Пономаренко — люблячий чоловік Наталії Михайлівни. Історії з цієї папки і розповість нам онука видатних митців — актриса Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Анастасія Добриніна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати