Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Унікальна ситуація

Перший позов проти російського каналу
06 листопада, 12:10
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Цього тижня відбулося чергове засідання у справі генерального продюсера телекомпанії ТАК TV, секретаря Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Гліба Головченка проти «Первого канала» РФ. За словами позивача, це — перший позов громадянина України проти «Первого канала» РФ за всі роки незалежності нашої держави. І виглядає так, що Печерський районний суд м. Києва намагається його просто... «злити».

Судовий розгляд справи триває вже рік і сім місяців. Нагадаємо, що 30 березня 2014 року в ефірі російського відповідача, а саме в інформаційно-аналітичній програмі «Воскресное время» з’явився сюжет під назвою «Управління гнівом», в якому була інформація про «участь у підготовці бойовиків для Майдану», проілюстрована фотографіями зі студії прямого ефіру програми «Телевізійний прес-клуб» телекомпанії ТАК TV. Телекомпанія звернулася до «Первого канала» з вимогою роз’яснень, але жодної офіційної відповіді не отримала, натомість, за словами Гліба Головченка, з боку відповідача «усно пояснили, що російське телебачення ні перед ким не вибачається». І лише після початку розгляду судового позову російська сторона схарактеризувала свої дії, але не як образу, а як «створення художнього образу». Позивач вимагав спростування недостовірної інформації, а натомість, Печерський суд вимагає у сторони позивача довести, що офіційний сайт «Первого канала» є власністю «Первого канала», а також те, що сюжет взагалі вийшов в ефірі російського телебачення. І єдина можливість це довести — надання довідки і записаного сюжету російською стороною, тобто відповідачем, якому, звісно, це зовсім не вигідно. Зрештою, сторона позивача попросила перерву, щоб зібрати доказову базу.

Важливість цього судового розгляду Гліб Головченко пояснює так: «Первый канал» РФ вважає, що за будь-яку інформація, розповсюджену російським каналом, останній несе відповідальність лише на території Росії та відповідно до законодавства Росії. Інша структура, яка займається розповсюдженням, а це Закрите акціонерне товариство «Первый канал. Всемирная сеть», не несе відповідальність за зміст, тому що вона тільки розповсюджує інформацію. І в кожній країні світу, де мовить «Первый канал», є місцеві організації, які мають угоду з цим ЗАТ, і які теж ні за що не несуть відповідальності, через особливості угоди. В Україні ми вперше з цим зіткнулися, але це приклад для всіх країн, де мовить цей канал — створено таку юридичну ситуацію, де за ту інформацію, яка буде вироблена в Росії, в жодній країні відповідальність не настане». Гліб Головченко позивається до трьох суб’єктів: Товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднання російських телеканалів» (Україна), Закритого акціонерного товариства «Первый канал. Всемирная сеть» та Відкритого акціонерного товариства «Первый канал» (Російська Федерація), і жоден з них не визнає своєї відповідальності!

Генеральний продюсер ТАК TV попереджає і про більш серйозну небезпеку, яка може очікувати наш інформаційний простір. «Коли ми програємо (російській стороні), наступним кроком може бути програш держави щодо відновлення трансляції російських каналів на території України», — зауважує секретар НСЖУ.

А тепер пригадаймо слова радника міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна, озвучені ще на початку жовтня, мовляв сьогодні заборона проросійського контенту на території України вже не ефективна. Збіг?..

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати