Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Валерiй ХАЇТ: «Зараз необхiдний гумор, який допоможе жити»

28 травня, 00:00

У столиці зараз «гарячі деньки» передвиборного багатоборства. Було цікаво дізнатися у професійного жартівника Валерія Хаїта, ведучого програми «Фонтан-клуб» («1+1»), чи не страшно зараз всенародно признаватися в наявності почуття гумору, особливо в політичній сфері?

— Жартувати на політичні теми неперспективно, оскільки це досить легко. Я за вдачею не активна людина. Мене політика, звісно, цікавить, вона торкається кожного, але в роботі я намагаюсь уникати цих тем внаслідок відсутності внутрішнього політичного темпераменту. Життя мудре й саме все розставить по своїх місцях. У Михайла Зощенка є чудова фраза: «Черевик стопчеться по нозі». Добрий, м'який гумор сприяє пом'якшенню вдач, розслабляє.

— Але погодьтеся, що політичний театр ще цікавить глядачів...

— Безумовно. І з цим видовищем важко конкурувати найблискучішим гумористичним програмам. Але в мене є відчуття, що накопичилася деяка втома від такого політичного спектаклю. Є втома й ностальгія за легким гумором у природному його вияві. У гуморі дуже важливий смак, і якщо гумор викликає катарсис, то це нормально. Зараз необхідний гумор, що допомагає жити, а не який ставить нові проблеми. Для мене ідеалом є приклад цивілізованих країн, де люди не знають про події, що відбуваються в політичних колах, де проблеми повсякденного життя для них набагато істотніші. Ця думка не нова, але я її поділяю.

— Хто з відомих політиків, на ваш погляд, має велику перспективу стати гумористом?

— У Росії найбільше «гумору» ми чули від Віктора Степановича Черномирдіна, але його жарти народжуються не навмисне, а спонтанно, внаслідок особливостей його мови. Має почуття гумору і Єльцин. Його видає іронічна посмішка, що з'являється, наприклад, під час його поганого самопочуття. А стосовно України... Коли я дивлюся засідання Верховної Ради... Ми поки що вчимося, і дивуватися тут нічому. Все дуже тісно пов'язано з рівнем культури, оскільки гумор і іронія є її ознаками. Гоголь сказав, що дурість видає себе бундючністю. Коли я дивлюся на деяких членів Верховної Ради, я згадую цю фразу Гоголя.

— Як ви думаєте, життєві обставини можуть вплинути на почуття гумору?

— Приклади ми можемо бачити з життя зірок: став популярним — і «дах поїхав». Куди поділися гумор, легкість, природність? З'являється «скляне око», погляд наскрізь... Але це все слабкі натури з недостатнім рівнем культури. Хто життєво активний і розумний, тому ніщо не страшно, тим більше слава.

— А який гумор, на ваш погляд, зараз найактуальніший?

— Я можу вам розповісти актуальний анекдот. До продюсерського центру приходить чоловік з величезними грошима й говорить:

— У мене є гроші, є молода дівчина, треба терміново зробити її зіркою. Можете?

— Так, звісно, але не зараз.

— Ні, мені треба негайно.

— Ми можемо тільки наприкінці червня. Зараз ми Пушкіна розкручуємо.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати