Перейти до основного вмісту

«Вибір завжди за глядачами...»

Нова ведуча «112 Україна» Тетяна Іванська — про критерії до експертів у студії та свободу як константу цінності
12 травня, 09:06
ФОТО НАДАНО КАНАЛОМ «112 УКРАЇНА»

Під кінець квітня в ефірі телеканала «112 Україна» відбувся дебют нової ведучої Тетяни Іванської. Вона веде студію LIVE і програму «Вечірній прайм». Тетяна Іванська — лучанка. 2005 року закінчила факультет журналістики Луцького гуманітарного університету. В Україні працювала на Волинському телебаченні, де була, зокрема, ведучою прямих ефірів. Потім було польське ТБ. Після переїзду до столиці певний час працювала на радіо «Вести». На каналі «112 Україна» Іванська працює в парі з відомим телеведучим Павлом Кужеєвим у студії LIVE в будні з 17.00 до 19.00, а в програмі «Вечірній прайм» — із 22.00 до 00.00.

«День», відзначивши перші успіхи ведучої на «112 Україна», поставив їй кілька запитань про особливості роботи на новому місці.

Тетяно, чому ви вирішили приєднатися до команди «112 Україна»? Які враження від дебюту в ефірі з «важковаговиком» — відомим ведучим Павлом Кужеєвим?

— «112 Україна» з його появою на екранах викликав чимало обговорень, із першого дня всі стежать за його розвитком, який важко не помітити. Канал росте, і, що для мене найважливіше, — він росте не лише ззовні. Тут кожен редактор, журналіст, гример, стиліст — це особистість, яку цінують і підтримують. Я ціную ж «112 Україна» передусім за свободу.

Із Павлом я працювала й раніше — на іншому інформаційному каналі. Які можуть бути враження, коли знаєш, що сідаєш в ефір із професіоналом та людиною, яку знаєш і якій довіряєш? Лише — найкращі. З ним легко і комфортно.

Ви маєте чималий ефірний досвід на регіональному ТБ. У чому, на вашу думку, основна відмінність роботи на місцевому і національному мовниках?

— У обсязі роботи, у швидкості, в обладнанні, в аудиторії. Але я можу помилятися, бо працювала на регіональному телебаченні з 2003 по 2005 рік, можливо, щось і змінилося з того часу.

Ви певний час працювали у польських медіа. Відчувалася відмінність українських та польських підходів до професії?

— Якщо порівнювати зі «112 Україна», то практично немає відмінностей. Хіба що TVP-1, з яким ми мали спільний проект, має ще свій готель для працівників і гостей, прямо у приміщенні каналу.

Якщо порівнювати з іншими каналами чи українськими ЗМІ, то там журналіст ніколи не піде на інтерв’ю до людини не готовим, він може проконсультуватися з аналітиками, щоб більше про неї дізнатися, або елементарно пошукати інформацію в Google. Ставити запитання людині, прочитавши прес-реліз чи анонс події, — це моветон.

Останнім часом інформаційні мовники критикують через недостатньо глибокий добір експертів. Відтак, у глядача складається враження, що люди, котрі потрапляють на ефіри, глибоко не обізнані в темі. Які критерії у вас до гостей, яких запрошуєте?

— Якось після одного з наших ефірів покійний Паша Шеремет сказав: «Не важливо, хто до нас із тобою прийшов, наше завдання — не бути розумнішими за нього, наше завдання — його розкрити. Ми пишемо портрет, а слухачі його оцінюють». Так от, у своїх ефірах ми не проштовхуємо чиюсь думку, не вказуємо, де біле, а де чорне, ми лише показуємо бачення людини. А судять, як ви сказали, «глибокість чи не глибокість» людини — глядачі. Вибір завжди за ними. І щодо вибору гостей, то на канал запрошуються експерти різних компетенцій, які можуть прокоментувати актуальні на сьогодні питання й допомогти глядачеві самостійно розібратися, зробити висновки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати