«У кримських татар має бути вибір», —
Голова оргкомітету Леннур Арифов, який раніше обіймав пост віце-прем’єра автономії, оприлюднив заяву оргкомітету, в якій викладено основні принципи та завдання руху: сприяння створенню демократичної правової держави України, відновлення прав кримськотатарського народу та формування його вищого представницького органу — Меджлісу на демократичних засадах.
Оргкомітет руху заявив про те, що в теперішньому Меджлісі демократію підмінено авторитарним режимом, впроваджуються методи погроз, підкупу та шантажу, проблеми народу приносять у жертву егоїстичним інтересам окремих осіб, а єдність народу безсоромно підміняється культом однієї особи. На думку лідерів нового руху керівництво представницького органу кримських татар здійснює політику монополізації кримськотатарських засобів масової інформації.
Леннур Арифов особливо наголосив, що лідери руху «Міллет» не згодні не з існуванням представницьких органів кримських татар, а з методами роботи та людьми, які керують сьогодні Меджлісом. «Якщо вам не подобається Леонід Кучма, то це не означає, що ви проти інституту президентства», — зазначив голова оргкомітету.
Нова партія, за словами її лідерів, братиме участь у виборах на всіх рівнях. Відкидаючи твердження про розкол кримськотатарського народу внаслідок створення нових політичних організацій, Леннур Арифов заявив: «Я не хочу, аби наш народ перетворювали на стадо. Я хочу, аби люди мали вибір».
Цікаво, що до складу оргкомітету ввійшли практично всі представники опозиції, яких було вигнано з Меджлісу й публічно засуджено офіційним керівництвом на позачерговій сесії Курултаю кримськотатарського народу в грудні 1997-го. Важко було зрозуміти тоді і тепер, що може об’єднувати професора з європейським іменем Леннура Арифова, відомого своїми демократичними та ліберальними поглядами, і радикала Сервера Керимова, який свого часу створив і очолив націоналістичну партію кримських татар «Адалет». Леннур Арифов, відповідаючи на це запитання, сказав, що в прагненні до демократії можуть об’єднатися і ліберали, і радикали, а Сервер Керимов додав з усмішкою: «Якщо ліберальні методи не допоможуть, то доведеться діяти радикально». Схоже, що принцип «доброго і злого слідчого» може зіграти і в політиці. З іншого боку, зрозуміло й те, що група інтелектуалів, яка вийшла зі складу Меджлісу в грудні минулого року, змогла б не багато в організаційному плані без «людей дії».