Перейти до основного вмісту

«На глобальному рівні визнано, що доступ до освіти сприяє подоланню бідності у світі»

30 грудня, 14:12

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!

Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!

1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?

2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?

3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?

5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?


Борис ХОЛОД, президент Університету ім. А.Нобеля:

1. Увага Нобелівського комітету до вирішення питань подолання бідності через освіту є видатною подією року, що минає. Адже, як сказав Нельсон Мандела, «освіта – це єдина зброя, яка здатна змінити світ на краще». Дослідження цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з економіки Абхіджит Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер дозволили поліпшити програми освіти для більш ніж 5 млн дітей в Індії. Таким чином, на глобальному рівні визнано, що доступ до освіти сприяє подоланню бідності у світі.

2. Особисто для мене, як засновника та Президента приватного Університету імені Альфреда Нобеля, прийняття Закону № 2299  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» стало визначною подією 2019 року. Ця подія виводить систему вищої освіти на європейський рівень. Так, згідно з оновленими законодавчими нормами, одним з пріоритетів стає зовнішнє визнання якості освітньої діяльності, а Університет імені Альфреда Нобеля першим в Україні обрав шлях постійного удосконалення освітнього процесу та проходження міжнародних акредитацій. Вже у 2016 році після двох років щоденної кропіткої праці Університет акредитував 25 освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів у міжнародному акредитаційному агентстві ZEvA (Ганновер, Німеччина). Наш досвід було відзначено Міністерством освіти та науки України. А також спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у вересні 2019 року на базі Університету імені Альфреда Нобеля відбувся регіональний семінар «Досвід розбудови внутрішніх систем якості вищої освіти», що поширив досвід Університету серед закладів освіти.

3. На моє переконання, разом зі світом змінюється молодь, тому мене наповнює оптимізмом студентська ініціатива щодо започаткування щорічного міжнародного свята «День Єднання студентів Європи, Америки, Азії та Африки». У 2019 році, вже вдруге, ця подія зібрала представників понад 40 країн світу. Молодь, мир, освіта та лідерство – основні цінності, що надихають мене та команду Університету. Так Університет долучається до вирішення глобальних проблем миру та просуває ці цінності на інших континентах, зокрема, у грудні я брав участь у загальнонаціональному форумі Республіки Гана «Молодь і глобальне лідерство для досягнення миру через освіту» під патронатом Президента Республіки Гана. А на липень 2020 року заплановано проведення спільно з університетами Туреччини, Німеччини та Польщі міжнародного конгресу «Освіта, толерантність та мир заради рівних можливостей: глобальні виклики», що об’єднає провідних науковців з усього світу.

Крім того, надихають результати плідної роботи команди Університету. Зміни у змісту, формі, підходах до освітнього процесу в Університеті імені Альфреда Нобеля стали запорукою того, що вже з другого-третього курсу студенти затребувані на ринку праці, на них є попит у суспільстві, а загалом рівень працевлаштованих випускників Університету імені Альфреда Нобеля сягає, на перший погляд, фантастичної цифри – 99,5%.

Оптимізму також додає сподівання, що у недалекому майбутньому Університет імені Альфреда Нобеля пишатиметься «власним» лауреатом Нобелівської премії.

5. Вважаю дуже цікавим, крім зрозуміло, аналітичних оглядів внутрішніх та міжнародних подій, проэкт газети «День» – «Українці – читайте». Він є «маяком» якісної української літератури та пропагує цінність освіти, розвитку та постійного самовдосконалення.


 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати