Антиснідовий альянс
Дипломати, політики та «зірки» естради об’єднують зусилляСьогодні у світі налічується 36 мільйонів ВІЛ-інфікованих, 95% з яких живуть у країнах, де не можуть забезпечити лікування та профілактику цієї хвороби. Україна стоїть однією з перших у списку цих держав. За підрахунками міжнародних експертів, приблизно 1% дорослого населення у нас є ВІЛ-інфікованими. За офіційною статистикою, з 1987 по 2003 роки в Україні зареєстровано 57 тис. 140 ВІЛ-інфікованих, а померли від СНІДу 2 тис. 788 дорослих і 95 дітей.
Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку вирішив поставити «руба» питання безпечного стилю життя та обізнаності з проблемою СНІДу української молоді. Акція «Модно бути здоровим!» під гаслом «Не бійся жити — насолоджуйся безпечно!», що відбудеться завтра на Європейській площі, має стати нечуваним досі для України прикладом об’єднання зусиль міжнародної громадськості, українських державних діячів, «зірок» естради, неурядових організацій та людей, які живуть з ВІЛ, у протистоянні епідемії. Посол США в Україні Карлос Паскуаль зазначив, що протягом минулого року в усьому світі від СНІДу загинуло більше людей, ніж від зброї масового знищення за всю її історію. Зараз одна третина людей в Африці інфікована. Україні на боротьбу зі СНІДом виділено $ 90 мільйонів на наступні п’ять років від Глобального фонду боротьби зі СНІДом, а також $ 60 мільйонів від Світового банку. Але це не такі й великі кошти. На квітень цього року лише 51 людина мала змогу отримувати антиретровірусні препарати – єдині ліки для профілактики СНІДу.
Погодились допомагати робити добру справу і деякі «зірки» української естради. За словами Ірини Білик, діячі мистецтв мають величезний вплив на своїх прихильників. На думку співачки, варто було б хоча б одній програмі телебачення виділити декілька хвилин на те, щоб «зірки», які бажають, мали змогу звернутися до своїх «фанів» і переконати їх ставитися до свого здоров’я безпечно. Щоправда, її колега Марія Бурмака виявила деякі сумніви щодо корисності акцій типу «зірки естради проти СНІДу». На її думку, вони хоча й були неодноразовими, навряд чи примусили молодих людей пройти тест на СНІД. «Я не можу виділити гроші, щоб купити препарати для усіх ВІЛ-інфікованих. Я, на жаль, не можу всіх переконати користуватися презервативами, але принаймні мені б хотілося, щоб люди, які мають цю проблему, знали, що особисто в мені вони мають моральну підтримку», —каже Марія Бурмака.