Арсеній ЯЦЕНЮК: «Люди до пенсії просто не доживуть»
В Україні триває дискусія навколо пенсійної реформи та підвищення пенсійного віку. «День» теж неодноразово писав про шляхи розв’язання цієї проблеми. І на думку більшості експертів, підвищувати пенсійний вік українцям таки треба, але в комплексі з іншими соціальними реформами. Бо якщо вже зараз на десять працюючих людей припадає дев’ять пенсіонерів, то через десять років значну частину заробітної плати доведеться сплачувати у Пенсійний фонд.
З цим погоджується і народний депутат, лідер політичної партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк. Перебуваючи у Дніпропетровську, він заявив, що підвищення пенсійного віку не вирішить проблему банкрутства Пенсійного фонду України, яке може його спіткати.
«Це питання нерозривно пов’язане з вирішенням проблеми безробіття, — зазначив Арсеній Яценюк. — Наступного року «діра» в бюджеті Пенсійного фонду зросте до 40-ка мільярдів гривень. Країні потрібна пенсійна реформа, бо інакше незабаром пенсії платити не буде звідки. Ту пенсійну реформу, яку запропонувала нинішня влада, вона переписала з листа Міжнародного валютного фонду, що вимагав підвищити пенсійний вік в Україні в обмін на черговий кредит».
За його словами, підвищення пенсійного віку можливе лише в тому разі, якщо в країні паралельно відбуватиметься збільшення середньої тривалості життя. Бо й справді, як можна підвищувати пенсійний вік до 65 років для чоловіків, якщо середня тривалість їхнього життя — 62 роки?! «Ясна річ, таким чином вирішують проблему Пенсійного фонду — люди до пенсії просто не доживуть», — додав лідер партії «Фронт змін».
Нагадаємо, що фахівці Інституту демографії та соціальних досліджень України пропонують підвищувати пенсійний вік поступово — не відразу до 65-ти років для чоловіків та жінок, а кожні півроку збільшувати його на шість місяців.
На думку ж Арсенія Яценюка, такий варіант можна удосконалити тим, щоб стимулювати громадян, аби вони самі приймали рішення, коли їм іти на пенсію. Наприклад, людині пропонують вийти на пенсію у віці 60 років і шість місяців, і тоді вона отримає пенсію на 10% або 15% вищу від тієї, яку передбачає чинне законодавство.
Пропозицій від депутатів, економістів та демографів щодо того, як же краще реформувати пенсійну систему, нині чуємо багато. На чому зупиниться наша влада, покаже час. Головне, щоб це було безболісно та найбільш прийнятно для кожного громадянина.