Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бачили очі, що купували...

16 березня, 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Учора у приміщенні Держспоживстандарту відбулася виставка неякісних товарів з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів. Подивитися було на що — від винної продукції до дитячих іграшок. Фальсифікований продукт з першого погляду не так то і легко відрізнити від оригіналу. Так, несправжнє вино «Iзабелла» матиме кислий смак чи присмак оцту, а приємний смак винограду «Iзабелла» якраз буде відсутнім. Винні підробки вміщують барвники та інші некорисні для споживача речовини, яких не повинно бути в справжньому вині. Не вином одним живуть алкогольні фальсифікатори: на полицях стояв коньяк і пиво. Ще однією великою групою продуктів, на які потрібно звернути увагу — мінеральна вода: в гарно оформлених пляшках легко може виявитися звичайна бутильована вода чи, що гірше, вода з-під крану. Ну, і звичайно, консерви, особливо улюблений святковий делікатес українця — ікра червона лососева. Вона може бути далеко не лососевою, проте червоною. Завдяки барвникам. З невеликих «гріхів» — у консерві може міститися менший відсоток м'яса, ніж зазначений на банці.

Інспектори вилучають з реалізації ті товари, які не мають документації, склад і походження яких невідомі. Те ж саме стосується і промислових товарів. Найчастіше неякісними є одяг, взуття та іграшки, а також побутова техніка.

Як зазначає директор департаменту споживчої політики та захисту прав споживачів Ольга Соколова, минулого року було знято з реалізації товарів на суму 300 мільйонів гривень. «Наводкою» на такі товари можуть бути і скарги від небайдужих громадян. Так, за словами заступника голови Держспоживстандарту України Олександра Пічугіна, минулого року надійшо більше ніж 40 тисяч скарг від громадян, 90% з них задовольнили на їхню користь. Він відзначив, що близько 11 мільйонів гривень повернули споживачам.

Треба бути не тільки обережним при покупці товару, але й уважним. Так, на виставці можна було знайомитися з простими, але дієвими «методами» продажу на ринках, а саме ваговими гирями порожніми всередині чи заповнені деревом, чи такими, які не відповідають своїй номінальній вазі — легші на 100—400 грамів. Такі гирі є на всіх ринках.

На сьогодні якістю товарів на ринках, а тому і безпекою покупців, в Україні опікуються 595 осіб, зазначає Ольга Соколова, а заступник голови Держспоживстандарту України Юрій Жарков додає, що у Франції ця цифра становить близько семи тисяч. Окрім боротьби з недобросовісними виробниками та фальсифікаторами методом перевірок i вилучення з продажу, а також економічної та адміністративної відповідальності, Держспоживстандарт проводить і іншу політику — заохочення до якості. Наприклад, він є ініціатором конкурсу «Сто кращих товарів України». Як зазначає заступник голови Держспоживстандарту України Леонід Вітін, сьогодні багато виробників зрозуміли, що якість — це їхня перепустка до СОТ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати