Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бі-Бі-Сі припиняє радіомовлення українською

28 січня, 00:00

В умовах нашого інформаційного простору, де кожне українське слово — на вагу золота, ця втрата буде доволі відчутною.

Українська служба Бі-Бі-Сі закриває радіомовлення, роботу продовжить тільки веб-сайт Бі-Бі-Сі «Мій Світ». Такі зміни пов’язані із загальним скорочення бюджету корпорації.

Як оголосив її голова Пітер Горрокс, протягом наступних трьох років із 2400 робочих місць у Всесвітній службі буде закрито 650, більшість із них — уже цього року, повідомляє сайт Бі-Бі-Cі Ukrainian.

Раніше Бі-Бі-Сі заявила, що через скорочення бюджету корпорації закриває п’ять мовних служб: албанську, македонську, сербську, і редакції, які випускають програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською — для країн Африки.

Крім повного закриття цих п’яти мовних служб, ще сім, серед яких і українська, припинять радіомовлення, але залишаться в інтернеті.

Крім української, буде припинено радіомовлення також азербайджанською, російською, за винятком деяких програм, іспанською (для Куби), в’єтнамською, китайською і турецькою мовами.

«Ми повинні скоротити витрати внаслідок зменшення розміру гранту, який надає Міністерство закордонних справ Великої Британії, — заявляє голова Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Пітер Горрокс. — І ми збираємося зосередити зусилля на тих мовних службах, у яких є найбільша потреба та які дійсно мають вплив».

Проте профспілки називають скорочення «жорстоким» і планують у середу провести акцію протесту біля Буш-хауса в Лондоні — будинку, де працює Всесвітня служба Бі-Бі-Сі.

У понеділок Бі-Бі-Сі також оголосила про закриття близько 200 веб-сайтів і звільнення 360 працівників, зайнятих їхнім виробництвом.

Поки що керівництво Української служби не готове коментувати закриття радіомовлення.

Нагадаємо, Всесвітня служба Бі-Бі-Сі розпочала мовлення 1932 року. Нині загальна аудиторія її теле- і радіопрограм та інтернет-сайтів досягає 241 млн. людей по всьому світу. Мовлення ведеться 32 мовами. Виробництво програм Бі-Бі-Сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору — особливого податку, що його сплачує кожна родина, яка користується телевізором.

У Києві представництво Бі-Бі-Сі з’явилося 1993 року. Сьогодні Українська служба Бі-Бі-Сі має власних кореспондентів в усіх областях України і за межами держави.

Хоча Україна — не єдина країна, в якій корпорація ВВС вимушено припиняє своє радіомовлення, втім, в умовах нашого інформаційного простору, де кожне україномовне видання, телеканал та радіохвиля — на вагу золота, ця втрата буде доволі відчутною.

Чим керувалося керівництво корпорації, обираючи, в яких саме країнах припиняти мовлення, наразі невідомо.

«День» звернувся до директора Української редакції «Радіо Свобода» Ірини ХАЛУПИ з проханням прокоментувати закриття українського радіомовлення британських колег.

— Звісно, чим більше джерел інформації, тим краще для українського споживача. Із закриттям українського радіомовлення ВВС спектр цих джерел інформації звужується, — коментує Ірина ХАЛУПА. — Особисто я — великий шанувальник ВВС. Світова служба для мене — взірець доброї журналістики. Як колега можу лише поспівчувати. Окрім того, школа ВВС — одна з найкращих журналістських шкіл. Керівництво корпорації пояснює, що їхнє рішення має фінансове підґрунтя, адже в світі триває криза й усі уряди нині намагаються діяти ефективно. Але мушу сказати, що ВВС дуже критикують, зокрема, різні консервативні видання. Критикують директора Світової служби за те, що він, мовляв, занадто запобігливо ставиться до умов уряду й не захищає свою корпорацію. Окрім того, мені потрапив на очі матеріал Асоціації міжнародних мовників, яка критикує скорочення балканських служб ВВС. Адже Балкани, пояснює вона, досі залишаються «порохівницею» в Європі, там спостерігається велика нестабільність, в яку може бути втягнутий цілий регіон. І, мовляв, саме тепер потрібно, аби служби ВВС працювали там.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати