Бідність по-хмельницьки
Поглиблення процесу майнового розшарування населення виявили в ході обстеження домогосподарств у четвертому кварталі 2002 року фахівці Хмельницького облуправління статистики. «Співставлення показало, що десять відсотків найзаможніших родин витратили на життя у 7,6 разу більше, ніж десять відсотків найзлиденніших», — повідомила для «Дня» перший заступник начальника цього управління Людмила Хамська.
«Грошові витрати однієї родини становили 456,4 гривні за місяць, на 117 гривень менше, ніж у середньому по країні». Одначе домогосподарства сподіваються на місцеву владу щонайменше: збільшили сукупні витрати до 614,9 гривні — за рахунок натуральних надходжень, пільг і субсидій.
— Сукупні витрати на одного члена сім’ї за місяць склали 211,3 гривні, що становить 61,8 відсотка від затвердженого законом України на 2002 рік прожиткового мінімуму, — продовжила Людмила Хамська. Нижче від прожиткового мінімуму доходи має 81,9 відсотка населення. На 20 відсотків найзабезпеченіших припадає 40 відсотків сукупних витрат усього населення.
Піддані краю спрямовують 61,2 відсотка сукупних витрат на харчування. Решту — на розрахунки за житлово- комунальні послуги (72,7 гривні) і на одяг та взуття (42,4 гривні). На видовища вже нічого не залишається. Служителі цифри також поцікавилися і раціоном харчування громадян. Виявили, що «середня» обстежена особа спожила за місяць на 0,6 кілограма більше хліба, ніж у відповідний місяць 2001 року, та менше: м’яса — на 0,1 кілограма, риби — на 0,1 кілограма, олії і рослинних жирів — на 0,2 кілограма. Ці середньостатистичні дані, звісно ж, не проливають світло на меню для окремо взятого представника забезпеченої верстви населення і того, хто ледь животіє.
Повідомивши кореспондентові ці дані, статистик Людмила Хамська зазначила: «1118 відібраних домогосподарств у 64 сільських радах краю обстежувалися щомісяця за спеціальними анкетами. Одержана інформація є конфіденціальною і використовується органами статистики у знеособленому вигляді». На основі результатів обстежень визначається стратегія подолання бідності...