Боротьба з приватним підприємництвом ведеться і на батьківщині Президента
Сьогодні в Києві відбудеться другий етап першого з'їзду Всеукраїнської асоціації «Український ринок». Як повідомив «Дню» президент асоціації Андрій Абрамов, головне питання, яке виноситься на обговорення — Програма розвитку роздрібних і оптово-роздрібних ринків на 2000-2005 роки.
Нині ринки, з яких харчується і одягається більша частина населення України, переживають далеко не кращі часи через надто прискіпливу увагу до них влади. Декларуючи на словах підтримку підприємництва і середнього класу (а звідки він зараз може вирости в масовому порядку, як не з ринків?), власті, здається, бачать в ринках велику загрозу для їх чиновницького життя — як це так, люди без їх «участі» заробляють гроші. А якщо так, то постає питання: а навіщо ж тоді платники податків утримують таку армію всіляких чиновників? Чи це не одна з причин того, що «служивий люд» весь час вишукує аргументи, за якими слід посилювати «контроль» за підприємництвом?
Про кримінальні особливості контролю чернігівських ринків «День» уже повідомляв 7 серпня. Карну справу, порушену проти директора СП «Чернігівський ринок» Володимира Максименка, прокуратура міста вирішила припинити, оскільки «... у діях Максименка хоч формально й убачається порушення порядку проведення взаємозаліку, однак, оскільки він не діяв з корисливих мотивів або в інтересах третіх осіб і внаслідок його дій ніякої шкоди нанесено не було, в його діях ознаки складу злочину відсутні» (свідчать матеріали карної справи №75/833).
Однак група контролерів Центрального ринку, що направила лист Генеральному прокурору, Голові правління Укоопспілки й редакції газети «День» уважає, що на ринках Чернігова «буйно процвітають крадіжки, розкрадання, казнокрадство і хабарництво, і важко розраховувати на те, що без вашої особистої участі і втручання це колись припиниться».
Не склалися відносини з місцевою владою і в директора ТОВ «Вісла» ЛТД — єдиного в Чернігові приватного ринку — Віталія Ліплянського.
— В 1995 році, — розповiдає вiн, — колишній директор Центрального ринку Петро Тарасенко запропонував мені укласти договір оренди території, яка була закріплена за рішенням міськвиконкому від 18.03.95 р. за Центральним ринком, і побудувати на цій території ринок. Я, після довгих роздумів, погодився. Придбали ми необхідне обладнання, побудували ринок своїми силами, своїми коштами, найняли людей, щоб вони працювали й годували міський бюджет. Усього на рахунок міськфінвідділу протягом трьох років було перераховано 51 тисячу 623 гривні 60 копійок ринкового збору згідно зі ставками, які міськвиконком мені надіслав. 1998 рік я пропрацював з доведеними ставками, робив перерахування до бюджету, але скільки я до них не звертався, вони жодної гривні мені не повернули. Хоч, згідно з рішенням міськвиконкому, повинні повертати до 50% ринкового збору на утримання та благоустрій підприємств, які утримують ринки. В результаті, я отримав лист, в якому було прямо сказано, що: «згідно з рішенням сесії вам відмовлено в поверненні ринкового збору».
Крім того, ще 16.09.96 рішенням Чернігівського міськвиконкому за №183 територія ринку була закріплена за комунальним підприємством «Парковка і ринок». Як стверджує Віталій Ліплянський, йому почали натякати, що, мовляв, час звільнити територію:
— Як це? Поверніть мені кошти і забирайте. Це ж матеріальні кошти, вкладено більше 112 тисяч гривень. Проведено комунікації, каналізацію, водопровід, побудовано ветлабораторію, заасфальтовано майданчик.
16 вересня термін оренди території, закріпленої за КП «Парковка і ринок», закінчується. «Я підготував лист на ім'я голови міськвиконкому Віталія Косих з проханням ухвалити рішення про закріплення цієї ділянки за підприємством «Вісла», — говорить підприємець. — Я ж плачу всі види податків, відрахування до міського бюджету з мого підприємства йдуть регулярно.
А в результаті...
«Я не чекаю і не хочу від них допомоги. Аби нам тільки не заважали. Ті підприємства, які ще не задушені, придушуються повністю, — говорить Ліплянський. — Свавілля страшне. Другий тиждень у мене ОБОП, ОБЕП, і, зрозуміло, податкова інспекція. Я вже не кажу про такі служби, як санепідемстанція, ветслужба, комітет захисту прав споживача...».
Судячи з усього, боротьба з приватним підприємництвом на батьківщині Президента триває.