Божественний суверенітет над Східним Єрусалимом врятує мирний процес?

Мер Єрусалима, один із лідерів опозиційної партії Лікуд, наголосив, що Ізраїль і на далі підтримуватиме безпеку у Старому місті, тим часом як мусульманські священики самостійно здійснюватимуть керівництво у своїх храмах. Пізніше в інтерв’ю «Джерузалем пост» Олмерт підкреслив, що рішуче виступає проти того, щоб прапор палестинців висів над Храмовою горою. Водночас, за його словами, будь-яка угода щодо Східного Єрусалиму повинна передбачати право євреїв молитися у святині іудаїзму.
Представник палестинських властей в Єрусалимі Абу Заяд підтримав ідею не надавати суверенітету над святими місцями жодній стороні, однак він наполіг на тому, щоб безпеку підтримували палестинці. «Якщо на практиці ми будемо господарями там, то навіщо сперечатися про суверенітет», — сказав він по ізраїльському телебаченню.
Свого слова з цього питання ще не сказали вищі урядовці Ізраїлю та Палестинської автономії. Можливо, ця пропозиція справді найкраща із досі висловлених. Нині лише 16 арабських країн підтримують прагнення палестинців заснувати столицю в Східному Єрусалимі. Єгипет пропонує зробити Східний Єрусалим відкритим містом. Європейський Союз в принципі бажає, щоб переговори тривали далі, й палестинці не вдавалися до односторонніх дій, зокрема, проголошення незалежності Палестинської держави, як це раніше планувало палестинське керівництво. Тим часом «Хаарец» повідомила, що Сполучені Штати взагалі запропонували поділити Храмову гору на чотири частини. Не важко уявити, яка суперечка може розпочатися між сторонами щодо суверенітету над храмами.
Кожна iз сторін конфлікту наполягає на справедливому, з їхньої точки зору, вирішенні проблеми статусу Єрусалима. Міністр закордонних справ Ізраїлю Шломо Бен-Амі з цього приводу процитував Талмуд: «Там, де є повна справедливість, немає миру».