Перейти до основного вмісту

Чи можна використовувати українські АЕС більш ефективно?

20 листопада, 00:00

Виступаючи у четвер на організаційному засіданні прес- клубу «Енергія», М.Штейнберг наголосив, що повніше використання КВВП станцій дозволило б виробити стільки ж електроенергії, скільки, як очікується, вироблятимуть блоки на Хмельницькій і Рівненській АЕС по завершенні їхнього будівництва.

М.Штейнберг підкреслив, що КВВП атомних станцій України 1997 року становив 71%, 1998 — 67%, а 1999 — може бути ще нижчий (у жовтні поточного року — 56,4%). Водночас, на декількох провідних станціях світу коефіцієнт використання перевищує 100%, а близько 50 блоків експлуатується з КВВП більше 90%.

Президент Українського ядерного товариства Володимир Бронников вважає, що Україна також може значно підвищити цей показник і довести його до 90%.

За його словами, низький коефіцієнт використання потужності на українських АЕС зумовлений не кваліфікацією персоналу станцій, а тривалими простоями через відсутність палива та запчастин, а також необхідністю проведення значних обсягів робіт з підвищення безпеки. А ці роботи затягуються, у свою чергу, через неплатежі споживачів за відпущену АЕС електроенергію.

Водночас керівник Державної адміністрації ядерного регулювання Олександр Смишляєв вважає, що КВВП на українських АЕС найвищий серед країн колишнього СРСР. Директор науково-інженерного центру Міненерго Людвіг Литвинський дещо охолодив напруження дискусії. На його думку, вартість робіт з підвищення використання потужності на українських АЕС до рівня в 90% зажадає капіталовкладень, еквівалентних вартості добудування енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій АЕС, тобто $800-900 млн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати