Перейти до основного вмісту

Чи об’єднає їх людська біда?

29 липня, 00:00

Україна в траурі... Минулими вихідними в західних областях нашої країни пройшли зливові дощі, що призвели до затоплення тисячі будинків. Президент учора оголосив постраждалі області «зоною надзвичайної екологічної ситуації» і зібрав позачергове засідання РНБО, де обговорювалася виключно екологічна трагедія і пошуки формули виходу з її наслідків. Прем’єр у свою чергу зібрала на позапланове засідання міністерську збірну Кабінету Міністрів.

Лише в Івано-Франківській області розмір збитку, завданого стихією, склав, за приблизними підрахунками чиновників, понад мільярд гривень. Кошти на ліквідацію наслідків передбачається виділити з резервного фонду держбюджету, але в Кабміні стверджують, що зараз необхідних грошей немає...

У місцях стихійного лиха нині все ще працюють рятувальники, а минулими вихідними Західну Україну відвідали особисто і Президент Ющенко, і прем’єр Тимошенко.

Глава держави вилетів в Івано-Франківську область, перервавши свою участь у святковій літургії з нагоди святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі. На зустрічі з місцевими жителями в райцентрі Галич гарант Конституції заявив, що ситуація, яка склалася, вимагає «миттєвої реакції влади». «Ви не будете одні, ми разом упораємося з усіма проблемами. Це нерядова подія, і ми робитимемо нерядові кроки!» — емоційно заявив Віктор Ющенко.

Президент також повідомив, що вже доручив сформувати комісію, яка створить реєстр постраждалих, і в максимально стислі терміни визначить розміри компенсацій для них.

У свою чергу Юлія Тимошенко заявила: «Я перервала лікування, але, мені здається, зараз не про це потрібно говорити, а про те, як наводити лад у постраждалих районах. Я тісно співробітничатиму з Президентом, але коли Президент поїде в Київ, уся урядова команда на чолі зі мною залишиться тут працювати. Уряд зробить усі необхідні кроки, щоб допомогти постраждалим регіонам».

За словами першого віце-прем’єра Олександра Турчинова, в резервному фонді є близько 280 млн. грн., але цих коштів мало навіть для ліквідації наслідків трагедії в одній лише Івано- Франківській області. «Остаточна сума збитків буде підрахована після того як знизиться рівень води. За попередніми підрахунками, лише на Івано-Франківську область потрібен понад мільярд гривень», — заявив учора журналістам Олександр Валентинович. Крім цього, він повідомив, що у зв’язку з екологічною трагедією уряд наполягає на скликанні позачергової сесії Верховної Ради і негайному розгляді змін до держбюджету, що, на думку першого віце-прем’єра, дозволить передбачити додаткові надходження в резервний фонд.

Нагадаємо, що спроба прийняти зміни до головного фінансового кошторису країни провалилася в останній день роботи першої сесії Ради. Проект держбюджету тоді підтримали 216 коаліціянтів (при необхідному мінімумі голосів «за» — 226). 11 депутатів «помаранчевої» фракції, які є представниками ЄЦ, чиїх голосів вистачило б для прийняття документа, відмовилися за нього голосувати, мотивуючи це тим, що в ньому не враховані побажання глави держави.

У неділю Президент та прем’єр провели екстрене засідання штабу з боротьби з наслідками надзвичайної ситуації. «Я вимагаю внесення радикальних змін до держбюджету-2008, зокрема в статтю щодо будівництва гідроспоруд, які можна було б у повній мірі профінансувати. Я хочу, щоб нинішня команда винесла уроки зі стихії, з цього серйозного іспиту природи й почала працювати на випередження», — спересердя заявив Віктор Ющенко. Тим часом у пані Тимошенко виявився свій «рецепт».

Насамперед, Юлія Володимирівна збирається звернутися до спікера Яценюка з вимогою зізвати позачергову парламентську сесію для того, щоб внести термінові поправки до бюджету, що передбачають виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії. За особистими підрахунками голови Кабміну, зараз фінансової допомоги потребують близько 30—40 тисяч сімей.

Чи можливо зараз в екстреному порядку зібрати в залі під скляним куполом народних депутатів, які перебувають у відпустках за кордоном, і консолідованими зусиллями прийняти поправки до бюджету, — поцікавився вчора «День» у представників і коаліції, і опозиції.

Валерій ПИСАРЕНКО , БЮТ:

— Хочу зазначити: я переконаний, що позачергова сесія буде проведена, і я не бачу, що і хто цьому може завадити. Мені здається, що в цьому питанні повинні зійтися всі фракції, незалежно від їхніх політичних поглядів або ж бажання відпочивати в цей момент. Тому, я вважаю, що ймовірність проведення позачергової сесії дуже висока і всі необхідні для скликання такої сесії процедури, до речі, робить наша фракція.

Наскільки сесія може допомогти? Зрозуміло, що засідання Верховної Ради, на превеликий, потрібно зазначити, жаль, не зможе допомогти повернути життя людей, яких утратила Україна під час стихії. Однак своїми рішеннями парламент може допомогти повернути в нові будинки безліч людей, які втратили дах над головою за один лише день. Я переконаний, що заради цього свої зусилля повинен консолідувати весь український парламент.

Я не знаю, чи обговорювали ініціативу прем’єр-міністра України про необхідність скликання позачергової сесії ВР у фракції наших колег із «Нашої України — Народної самооборони», однак я, спілкуючись зі своїми колегами з цієї фракції, можу зазначити, що більшість депутатів підтримують цю ініціативу. Під час таких великих стихійних лих об’єднується все суспільство. Мені здається, що і влада зараз повинна об’єднатися заради людей.

Леонід ГРАЧ , КПУ:

— Перше: трагедія є трагедія і до цього необхідно ставитися однозначно й думати, що ми можемо зробити, щоб допомогти людям, які стали жертвами цієї трагедії.

Друге. Якщо для цього дійсно не вистачає ресурсу в Тимошенко в резервному фонді, і для цього необхідні внесення змін до бюджету, природно, це необхідно підтримати. Але це необхідно підтримати за двох умов. Перше: потрібно прорахувати суму збитків. Віктор Андрійович якось всує уявив собі цю цифру — на півтора мільярди. А можливо, там півмільярда, а можливо, десять? Потрібно все це чітко прорахувати, щоб знати, куди конкретно виділяються гроші. В іншому випадку ми спостерігатимемо такі речі, які свого часу були в Закарпатті. Це було років вісім тому, коли туди бюджетні гроші давали-давали, а людям дісталася дуля. Тому суворий контроль — друга умова. Ну, і третій момент: потрібно, щоб пані Тимошенко не вертілася. Якщо Тимошенко хоче внесення змін до бюджету для виділення коштів на ліквідацію трагедії, то лише це повинно стояти на першому місці, а не фрази, типу «я буду», «я можу все», «я зроблю». Словом, потрібно, щоб Юля пам’ятала: гудзики пришиваються до жупана, а не навпаки. Але вона, мені здається, зараз казатиме і робитиме лише те, що їй вигідно з електорального погляду. А це вже в цьому конкретному випадку не просто спекуляція — аморальщина.

Нестор ШУФРИЧ , ПР:

— Знаєте, сьогодні як ніколи владі необхідно максимально відповідально та ефективно використати бюджетні кошти на відновлення знищеної інфраструктури, насамперед транспортної, енерго- та водопостачання. Це фінансування з перших же днів повинне бути сконцентроване й забезпечене — навіть за рахунок фінансування інших регіонів до прийняття зміни до державного бюджету.

Я, як народний депутат України та член бюджетного комітету, готовий прийти на позачергове засідання парламенту для того, щоб проголосувати за зміни до бюджету в частині виділення грошей для постраждалих від стихії.

ТИМ ЧАСОМ

Спікер Арсеній Яценюк готовий скликати позачергову сесію парламенту. Про це вчора заявив прес-секретар голови парламенту Андрій Жигулін.

Голова ВР заявляє, що виконає свій конституційний обов’язок щодо скликання позачергової сесії і свій громадянський обов’язок щодо розгляду питання виділення коштів постраждалим від повені регіонам. Разом із тим така сесія буде скликана після внесення відповідної пропозиції. «Незважаючи на те, що сесійна зала Верховної Ради перебуває у стані технічного ремонту, і там ведеться профілактика системи відеотрансляції засідань, я зроблю все, щоб організаційно забезпечити проведення позачергової сесії парламенту», — процитував спікера його прес-аташе.

Як відомо, про готовність узяти участь у позачерговому засіданні парламенту вже заявили фракції БЮТ, НУ-НС і Компартії.

 

«Гаряча лінія» для постраждалих

Кабінет Міністрів України створив «гарячу лінію» і благодійний рахунок для постраждалих від стихійного лиха в Західній Україні, повідомляє Лігабізнесінформ. Про це, відкриваючи позачергове засідання Кабміну, заявила прем’єр- міністр України Юлія Тимошенко. «Я б хотіла повідомити, що відкрита «гаряча лінія», яка дає можливість людям з усіх регіонів стихійного лиха терміново вийти навіть на уряд, номер лінії: 8 (044) 256- 78-08 . Крім того, «гарячі лінії» відкриті в МНС, у кожній обласній держадміністрації, районній адміністрації, у кожній із постраждалих областей», — зазначила Ю. Тимошенко. Разом із тим, за словами прем’єра, буде відкритий спеціальний благодійний рахунок для перерахування коштів від підприємців, підприємств і населення для виплати компенсацій постраждалим від стихії. Рахунок буде відкритий і на рівні Міністерства праці та соціальної політики України, його номер буде повідомлений додатково. «Хочу запевнити, що кожна копійка, яка потрапить на цей рахунок, буде витрачена безпосередньо на видачу готівкою грошей постраждалим сім’ям. Більше ні на які цілі благодійний рахунок не спрямовуватиметься. Отримуватимуть люди гроші готівкою через Міністерство праці, через соціальні служби», — підкреслила Ю. Тимошенко. Голова уряду також зазначила, що всі кошти будуть розподілені пропорційно на кожну з постраждалих областей.

Відкрито рахунки для допомоги постраждалим унаслідок повені.

На ліквідацію надзвичайної ситуації у

Чернівецькій області:

одержувач — Головне фінансове управління Чернівецької обласної державної адміністрації, Код ЄДРПОУ 02317304, Р/р 37122050001099 Банк одержувача УДК в Чернівецькій області МФО 856135. Обов’язкова примітка: «Для постраждалих унаслідок стихії жителів Чернівецької області»;

у Львівській області:

одержувач: Львівська обласна державна адміністрація, Банківські реквізити: код ЗКПО 00022562, МФО 825014, ГУДКУ у Львівській області м. Львів, р/р 35423033000568;

у Івано-Франківській області:

одержувач: управління ресурсного забезпечення та господарського обслуговування Івано- Франківської обласної державної адміністрації, ЄДРПОУ — 33426782, р/р №35425005001991, банк одержувач — ГУДКУ в Івано- Франківській області МФО 836014. Обов’язкова примітка: «Для допомоги потерпілим унаслідок повені в Івано-Франківській області».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати