Перейти до основного вмісту

Чи спроможна влада довести до кінця ідею зі створення антикорупційного бюро?

Вільям ТЕЙЛОР: Я закликаю до системного підходу в боротьбі з корупцією
24 липня, 00:00

Екс-міністр МВС Юрій Луценко днями заявив про те, що очолюваний ним Блок «Наша Україна — Народна самооборона» ініціює створення національного антикорупційного бюро, яке займатиметься кримінальним переслідуванням високопоставлених чиновників, в діяльності яких виявлені ознаки корупційних дій. За словами пана Луценка, у складі цього бюро пропонується зосередити слідство з особливо важливих питань, спецпідрозділи на базі УБОЗу. За допомогою бюро Луценко планує контролювати «в одному кулаці» «відповідальність чиновників — від підозрюваних до тих, матеріали по яких передаються до суду». Слід зазначити, що ідея Луценка не є новою. Пропозиції щодо створення антикорпупційного агентства лунали як в часи президентства Леоніда Кучми, так і на початку президентства Віктора Ющенка. Однак з різних причин досі в Україні так і не було створено подібну структуру.

КОМЕНТАР

— Як ви оцінюєте пропозицію лідера блоку «Наша Україна — Народна самооборона» щодо створення антикорупційного бюро? Чи потрібна Україні така структура? Чи не перетвориться таке бюро в політичну зброю проти опонентів, як це має місце в Польщі та Литві? За якими критеріям США будуть оцінювати рішучість української влади у боротьбі з корупцією?

Вільям ТЕЙЛОР, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні

— Україні потрібно чітко визначити найкращий спосіб боротьби з корупцією. Існує пропозиція щодо організації всіх правоохоронних агентств для реформування всіх цих агентств: прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України. Я знаю, що в РНБО розглядається кілька пропозицій щодо того, як організувати боротьбу з корупцією. Одна з них полягає у створенні окремої організації, подібної до тієї, яку пропонує створити Луценко. Інша пропозиція полягає в тому, щоб будь-яка місія з боротьби з корупцією була частиною існуючої організації. Сподіваюсь, що пропозиція Луценка буде розглядатися в контексті обговорення загальної реформи, а не бути окремою частиною, відокремленою від загальної реформи.

Рішення щодо створення антикорупційного бюро має базуватися на досвіді Польщі, Литви, США та інших країн. Тому що ми також маємо досвід діяльності подібного бюро. Але це рішення має бути прийнято РНБО. Ми лише наголошуємо на тому, що це має бути зроблено всеохоплююче, а не вибірково.

Дійсно, раніше подібні пропозиції зі створення антикорупційного агентства робив Президент, Кабінет Міністрів. Деякі пропозиції знайшли відображення у законодавстві. Як ви знаєте, США продовжують працювати з українським урядом у питаннях боротьби з корупцією. На мою думку, в Україні починається виявлятися свідчення політичної волі цього питання.. Найкращою проявою політичної волі буде ухвалення певного роду документа, в якому буде виписана всеохоплююча реформа правоохоронних органів, включаючи антикорупційних. Тому що потрібні правоохоронні органи, міліція, суди, прокурори — цілісна система, щоб боротися з корупцією.

Цього не може зробити один правоохоронний орган. Я закликаю до всеохоплюючого системного підходу боротьби з корупцією.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати