Перейти до основного вмісту

Чи створено штучне життя?

20 листопада, 00:00

Науковці з німецького міста Бохум заявили, що вони вирішили завдання штучного створення елементарної форми життя в пробірці. За їхніми твердженнями, їм удалося синтезувати ДНК, здатну до самовідтворення, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Таким чином, людині вперше вдалося здійснити те, на що, як вважалося раніше, здатні лише Господь Бог або мати-природа — перетворити неживу матерію на живу.

«Я не можу коментувати цього повідомлення, — сказав «Дневі» директор Інституту філософії НАН України академік Володимир Шинкарук. — Для того щоб сказати, чи дійсно створене штучне життя, мало повідомлення інформаційних агенцій — треба, щоб цей факт увійшов до наукового обігу. Але в принципі це можливо».

«Гіпотеза про можливість штучного відтворення життя існує вже давно. Зокрема, над цією проблемою багато років працював академік Опарін. Проте з наданої інформації незрозуміло, чи йдеться справді про штучне життя, а чи лише про моделювання життя. Адже життя має в своїй основі не лише самовідтворення, а й подразливість та сприйняття. Тому, коли йдеться про життя, ми маємо вести мову про живу молекулу, а не її окремі елементи», — підсумував Шинкарук.

Директор Інституту молекулярної біології та генетики НАН України академік Геннадій Мацука взагалі не вважає це повідомлення сенсацією. «Ми теж синтезуємо ДНК, яка самовідтворюється, — сказав він «Дню». — Наш інститут бере участь у всесвітній програмі «Геном людини», програма ставить за мету з’ясувати, як побудовано всі гени людини — а їх налічується 50 або 100 тисяч. Життя — це є відтворення собі подібного. Але ДНК, яка самовідтворюється, життям ще не є».

№223 20.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати