Для чого Марчуку зривати вибори?

Президент України Леонід Кучма доручив правоохоронним органам «розібратися»: для чого до Києва привезли велику групу людей, які організували маніфестації перед органами державної влади.
Нагадаємо, що понад 400 представників профспілки «Солідарність» пікетували у вівторок Верховну Раду, Кабмін і адміністрацію Президента, агітуючи за обрання президентом спікера парламенту України Олександра Ткаченка, повiдомив Iнтерфакс- Україна.
У цій історії і так було надто багато незрозумілого. І заява СБУ напередодні пікетування про підготовку «деякими силами, причетними до передвиборних штабів «канівської четвірки», масових безпорядків у Києві». І блокування представників «Солідарності» (за їх заявою) київською міліцією у двох столичних санаторіях, i подальші запевнення СБУ про те, що все це не провокація, підготовлена спецслужбою. (СБУ, яку вже раз «використали» у відомій «справі Вадима Рабиновича», навіть зробила спеціальну заяву. Керівник прес-служби СБУ пан Сахно наголосив: «Принцип нашої роботи: ми викладаємо дані, інформацію, яка перевірена, і на повідомлення якої ми маємо дозвіл керівництва»). Тим часом саме як провокацію розцінили заяву i превентивні заходи правоохоронних органів кандидати в президенти О.Ткаченко, О.Мороз та Є.Марчук, підкресливши, що акція «Солідарності» не має ніякого відношення до штабів «канівської четвірки».
Однак після заяви Президента незрозумілого стало ще більше. Якщо це було пікетування у межах закону, то ніяких пояснень не потрібно — громадяни України мають право висловлювати свою точку зору, зокрема у формі маніфестацій. Л.Кучма також висловив перед журналістами думку, що «преса на місці мала змогу дізнатися, що їм (маніфестантам. — Ред. ) обіцяли, для чого їх привезли».
На місці, тобто у Києві, під час проведення пікетування учасники роздавали листівки з вимогами народу України до Президента і уряду такого змісту: «Від імені народу України вимагаємо негайної виплати у повному обсязі заборгованості по заробітній платі, пенсій, допомоги травмованим на виробництві, регресних інвалідам праці, внесків обдуреним вкладникам». Роздавали також звернення, в якому стверджувалося, що виборча кампанія Президента України «проходить під потужним тиском режиму Кучми. До справи залучено все: обман народу у ЗМІ, загрози і шантаж чесних людей, які заявляють про свою незгоду з так званими «танцювально-пісенними» реформами Президента Кучми i Кабміну на чолі з Пустовойтенком» тощо. Акція протесту проходила під девізом: «Режим Кучми — у відставку!»
Мені як нефахівцеві важко судити, проте явних терористів помічено не було.
Та якщо все-таки передбачити, що деякі невстановлені і неназвані зловмисники справді виношували підступні плани використати маніфестацію для організації масових заворушень, погромів тощо, то Президент має рацію — слід розібратися: хто, як і з якою метою. Проте незрозуміло, чому Леонід Кучма тут же, відповідаючи на запитання, якою, на його думку, була мета організаторів акцій, заявив: «Якщо Євген Марчук на презентації своєї книги заявляє, що в нього є механізм, як зірвати вибори, — ось вам і відповідь». (Насправді на презентації прозвучала фраза: «Мені відомі механізми, які можуть бути використані певними силами для зриву виборів». — Ред. ).
Якщо у Президента є готова відповідь, то навіщо розбиратися? Якщо треба розбиратися, то як він може звинувачувати Євгена Марчука? І уже геть чисто незрозуміло: навіщо Марчукові, який іде на президентські вибори, щоб перемогти, зривати ці самі вибори?
Зрозуміло одне: ні в якому разі неприпустима участь спецслужб і силових структур (про небезпеку чого, до речі, неодноразово попереджав той же Марчук) у політичних процесах і президентських виборах на боці якогось кандидата. Тим більше чинного Президента.
ДО РЕЧІ
Євген Марчук, який не з чуток, а професіонально знає методику роботи силових структур, заявив, що проти конкурентів нинішнього глави держави Леоніда Кучми пiд час президентської кампанії використовуються технології спеціальних операцій спецслужб, що застосовуються при підготовці переворотів, повідомляє агентство ЦЖД.