Дніпропетровський телеканал просить притулку
Засновники, керівники, журналісти і технічний персонал двох дніпропетровських регіональних телекомпаній, котрі ведуть мовлення на 11-му телеканалі (TV-11) звернулися «до урядів усіх країн світу» з проханням надати каналу... технічний і політичний притулок. Про це говориться в колективному зверненні співробітників TV-11, поширеному для засобів масової інформації.
Як вже повідомляла газета «День», 9 березня за розпорядженням регіонального відділення «Укрдержотнагляду» (держінспекція електрозв’язку) дніпропетровський обласний передавальний центр припинив трансляції передач компаній 11-го каналу. Офіційною причиною «відлучення» від ефіру стала відсутність документів, які дозволяють використання частот для передачі сигналу через радіорелейну лінію. Необхідні документи були відправлені до Києва. Однак їхній розгляд, за визнанням офіційних осіб, може затягнутися на багато місяців, попри те, що 15 березня, за повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, Президент Л. Кучма дав доручення «розібратися в ситуації, що склалася з 11–м каналом і забезпечити його мовлення у зв’язку з чинним законодавством», події продовжують нагадувати за своїм трагікомізмом латиноамериканський серіал. Один з керівників регіону, говориться в згаданому зверненні, 17 березня віддав розпорядження демонтувати антени компанії і виселити журналістів з орендованих приміщень, не надавши, однак, ніякого документа». Все це, а також великі штрафи, накладені внаслідок численних перевірок, відключення телефонів «за несплату» і інше представники 11-го каналу вважають не випадковим. Вони вважають, що українські чиновники зрештою намагаються «закрити найпопулярніший у дніпропетровському регіоні телеканал». Реальною ж причиною припинення трансляції «є опозиційність каналу, що надає ефір політичним опонентам нинішньої влади».
У зверненні ще раз уточнюються відносини телекомпаній каналу з таким «опонентом влади» як Павло Лазаренко, з яким зв’язки існували ніби лише остільки, оскільки він був головою Дніпропетровської облради. Згадується і «засновник каналу» народний депутат України Юлія Тимошенко, «котра підняла кілька місяців тому в парламенті питання про недовіру Президенту» (до речі, її серед «підписантів» немає).
Враховуючи нинішню ситуацію, співробітники 11-го каналу звертаються по допомогу «до світової громадськості» і просять «надати політичний притулок не їм особисто, а телеканалу» — тобто допомогти транслювати передачі через супутник. «Поновлення мовлення і думка світової громадськості можуть вплинути на тих, хто порушує закони і міжнародні правові норми про свободу слова», говориться в зверненні.
До речі, у бесіді з кореспондентом «Дня» співзасновник 11-го каналу Володимир Єфремов спростував чутки про те, що канал вже «перекуплено» багатим інвестором. Переговори лише тривають, але всi — і влада, і інвестори, очевидно, чекають, коли телекомпанія буде зовсім у «лежачому» положенні, зауважив він.