Перейти до основного вмісту

До знань за гроші

У сфері освіти розкрито 445 посадових злочинів
23 вересня, 00:00

У той же час сотні тисяч українських абітурієнтів залишилися «за бортом» навчальних закладів. Багатьом із них не вдалося подолати фінансовий бар'єр на шляху до якісної й конкурентної освіти. Молоді люди, які не стали студентами через непосильні хабарі або внаслідок неможливості оплачувати свою освіту, по суті, виявилися жертвами беручо-даючої освітньої «махини». Ну, й про який рух до розвинутого інформаційного суспільства можна говорити, коли вища освіта в сьогоднішній Україні є не конституційним правом, а, швидше, похідним від матеріального статусу батьків предметом «успадкування»? Не ефективним доступним каналом «шляху вгору» й згладжування соціальної нерівності, а, навпаки, засобом консервації й поглиблення майнового, культурного та інформаційного розшарування суспільства?

Безумовно, хабарі, що вражають своїми сумами, відіграють у цьому розшаруванні далеко не останню роль. Цікавий у даному контексті коментар Головного управління соціального розвитку й фінансового контролю Міносвіти, начальник якого Петро Куликов, власне, від коментарю відмовився, обмежившись відповіддю, мовляв, «роз'яснювальні заходи проводяться регулярно й скрізь, де треба». В той же час Головне управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (ГУ ДСБЕЗ) МВС України, закінчивши своєрідний рейд по навчальних закладах країни, несподівано й раптом виявило... старі й давно знайомі більшості абітурієнтів «конвертні» методи вступу та здачі сесій.

445 посадових злочинів розкрито працівниками правоохоронних органів на підлеглих Міністерству освіти об'єктах, кожне друге з яких — факт хабарництва (126 — у вузах, 40 — у ПТУ, 36 — у технікумах, 18 — у школах). «До кримінальної відповідальності за хабарництво притягнуто 196 осіб, у яких вилучено матеріальних цінностей і грошових коштів на загальну суму понад 269,6 тис. грн.», — констатував начальник ГУ ДСБЕЗ МВС Олександр Харламов у інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна. За його словами, хабарництвом уражено практично всі навчальні заклади — від середніх до вищих. Найбільшого розмаху, зазначив він, хабарництво набуває в період здачі абітурієнтами вступних екзаменів і під час екзаменаційних сесій. При цьому предметами хабарів є як грошові кошти, так і побутова техніка, відеоапаратура, продукти харчування, промислові товари.

Закінчення та коментарi на сторінці "День України"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати