Перейти до основного вмісту

Горимо, вважаючи послуги пожежників платними

19 березня, 00:00

Третину житлових пожеж в Україні влаштовують ті, хто курить. Жаліли раніше нерви телеглядачів, і трупи, що обгоріли після пожеж, показувати заборонялося. Зараз дозволили. З метою профілактики. Телепередача «Ситуація» «годує» призвичаєного до кіножахів й «нестерпної правди буття» обивателя, а він горить собі, як нічого й не було. Комфортно розташувавшись на канапі з пляшкою «вогненної води», вогником сигарети перед блакитним сяйвом телевізора...

З початку року в столиці від пожеж загинуло 13 осіб, 9 з них — у ліжку. Третина «домашніх» пожеж в Україні відбувається з вини тих, хто курить, багато хто з них заснув назавжди. «Небезпека в тому, — пояснив начальник ЦГЗ пожежної охорони Києва Олександр Музиченко, — що вогонь у таких випадках виникає, як правило, не відразу. Спочатку «ложе» повільно димиться, виділяючи токсичні речовини, чадний газ, синильну кислоту. Досить години, щоб жертва «кайфу» задихнулася. Коли сусіди викликають пожежників, їм і гасити немає чого. Хіба що господаря помешкання, якого «жива вода» воскрешає не завжди.

У Києві 36 пожежних частин. Служба в місті найоперативніша — хлопці встигають до місця випадку за 5—7 хвилин. Як у всіх, у рятівників — свої проблеми. Два місяці вони виїжджають на пожежі, не отримуючи зарплатні. Проте багато хто з їхніх колег в регіонах такій невеликій заборгованості ще й позаздрить. Техніка, костюми, спорядження — застаріле і зношене. Спасибі міській адміністрації, котра минулого року зміцнила «боєготовність» київських пожежників 7 новими машинами і 125 тис. грн. на придбання найнеобхіднішого. Всіх проблем це не знімає, але все ж.

За минулий рік у столиці сталося 345 пожеж. З них у 80% випадків вогонь «господарював» у будинках киян. Усього ж в Україні зафіксовано 41 тис. 294 пожежі. Загинули 2 тис. 202 особи, врятовано 4,6 тисячі осіб. Прямі збитки склали понад 29 млн. грн. Безпристрасні цифри нагадують зведення з місць бойових дій. Протягом року щодня в Україні в середньому йшов бій зі 113 пожежами, вогонь забирав життя шести осіб, знищував 36 будинків і чотири автотранспортних засоби. Великими пожежами «відзначилися» Донецька, Київська, Полтавська, Херсонська, Черкаська області, Крим і столиця. Причому 30% цих катастроф припало на Східний регіон. Там же знаходиться й найбільша кількість підприємств і організацій, потерпілих від вогню. Лідер за пусканням «червоного півня» в житловому секторі — Центральний регіон, а в сільській місцевості — Закарпатський.

Чому горимо? Головні причини, за словами пожежників, — самовпевненість, безтурботність і волаюча безвідповідальність. Страждають нею і керівники, що нехтують правилами пожежної безпеки, і батьки, що забувають про витівки своїх чад, і інші громадяни. Посилюється пожежонебезпечна ситуація і загальними соціальними проблемами, занедбаністю економіки, хронічним безгрошів’ям...

До речі, як свідчить багаторічний досвід, крива пожеж зростає під час переходу від зими до весни. Перепади температур, особливо в післяопалювальний період, змушують людей вмикати електронагрівальні прилади, а про те, що за ними треба стежити, нагадує полум’я. Деякі громадяни, у яких виникають пожежі, намагаються справитися з ними самі, вважаючи, що й послуги пожежників нині... платні. Смішно? Швидше сумно!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати