Iм’я нового глави УГКЦ стане відоме 27 березня
21 березня у Львові (у Брюховичах) скликається Синод (зібрання. — Ред.) єпископів Української греко-католицької церкви з метою обрання нового предстоятеля. Нагадаємо, 10 лютого Блаженіший Любомир (Гузар) заявив, що Папа Бенедикт ХVІ, говорячи світською мовою, прийняв його відставку. Він очолив греко-католиків десять років тому, після смерті свого попередника Мирослава Івана (Любачівського). На сьогодні УГКЦ є найбільшою східною католицькою церквою у світі. Налічує п’ять з половиною мільйонів віруючих.
«18 березня єпископи, а у Синод їх входить п’ятдесят, з’їдуться до Львова звідусіль — з країн Європи, Північної Америки, Південної Америки й Австралії та Океанії, — розпочав прес-конференцію владика Ігор (Возняк), що на сьогодні виконує обов’язки адміністратора церкви. — 19-го відбудуться різні зустрічі, на яких, до речі, журналісти також можуть бути присутніми. Наступний день — для молитов, мовчання й думання. А з 21-го по 24-те березня — вибори. Далі — очікування підтвердження нашого вибору від Святішого Отця. А 27 березня — інтронізація нового глави у Києві». Кожен з єпископів голосує за того, за кого вважає за потрібне. Голосування таємне. Перемагає той, хто набирає дві третини голосів, або ж проводиться так званий другий тур, куди виходять два кандидати з приблизно однаковою кількістю голосів. Після вибору бюлетені спалюються. А єпископи, напередодні склавши присягу, їхній перебіг не розголошують. До речі, на час події вони відрізані від зовнішнього світу: не користуються мобільними телефонами, не приймають відвідувачів, не покидають означену територію.
Блаженіший Любомир впродовж останніх років, що називається, анонсував свій відхід від справ. Очевидно, це також був натяк придивлятися, хто може бути наступником. «Вимоги до кандидата на престол високі, — пояснює секретар Синоду єпископів владика Богдан (Дзюрах). — Окрім канонічних (аби мав принаймні 40 років, з них десять служив як священик), висувається багато вимог освітнього і морального характеру. На наших попередніх зібраннях було змальовано такий собі ідеальний образ, в якому прописані певні критерії. Ось деякі з них: повинен мати повагу як у середовищі греко-католиків (причому в різних його прошарках), так і в середовищі інших церков; мусить бути відомим як в Україні, так і далеко за її межами (щоб його сприймали як пастиря не лише тутешні вірні); наявність відповідної богословської освіти обов’язкова... Звичайно, це — ідеал, до якого майбутній предстоятель дозріватиме». На запитання, а як новому главі дорівнятися до величезного авторитету попереднього, владика Ігор відповів словами самого Гузара, мовляв, авторитет здобувається.