Перейти до основного вмісту

Капіталізм, уперед!

Фонд держмайна активізує приватизаційну діяльність
11 червня, 00:00

Фонд держмайна також почав виконувати одну з умов надання Світовим банком третього траншу кредиту на розвиток підприємств — розпочати приватизацію за індивідуальними планами з продажем на конкурсі чи відкритих торгах пакетів акцій (не менше ніж 50% статутного фонду) щонайменше 10 підприємств так званої групи «Г», передають Українські новини.

На початку цього тижня заступник голови ФДМ Юрій Гришан на прес-конференції повідомив, що готується наказ Фонду про затвердження консорціуму Commerzbank AG уповноваженою особою для підготовки та проведення відкритих торгів з продажу пакету акцій 51% Харцизького трубного заводу. Commerzbank AG раніше вже затверджено як радника ФДМ при продажу 51% статутного фонду Кримського содового заводу. Консорціум, за словами Гришана, виявив інтерес і до Луцького картонно-рубероїдного комбінату. Інша іноземна компанія-радник — Robert Fleming&Co Ltd дала згоду на підготовку та продаж пакетів акцій об'єднання «Склопластик» та Львівського автобусного заводу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Гришана, гроші від продажу пакетів акцій із залученням радників цього року можуть не надійти. «Говорячи про приватизацію, ми насамперед робимо акцент на роботі зі стратегічними інвесторами, а не на продажу акцій на фондовому ринку», — сказав під час візиту до Києва віце-президент Світового банку Йоханне Лінн. Він підкреслив, що прискорення приватизації сприятиме не тільки посиленню конкуренції та позицій приватного сектора, а й дозволить частково вирішити проблему обслуговування державного зовнішнього боргу. Кошти від приватизації залишаються цілком реальним джерелом додаткових надходжень до зубожілого державного бюджету. За даними ФДМ, станом на 25 травня до держбюджету перераховано 230,3 мільйона гривень, отриманих від приватизації (76% від плану на перший квартал).

Із запропонованих Фондом до продажу на фондових біржах та ПФТС 932 пакетів акцій 891 відкритого акціонерного товариства було продано 239 пакетів акцій, у 47 з них ціна продажу перевищувала номінальну. (У цій «номінації» безперечним лідером є пакет акцій — 16,21% від СФ — Київського заводу з виготовлення технологічного обладнання для агропромислового комплексу «Тодак», ринкова вартість якого перевищила номінальну майже в 129 разів).

За повідомленням прес-центру ФДМ, станом на 25 травня також було проведено 106 конкурсів (67 — комерційних та 39 — некомерційних); укладено 16 угод купівлі-продажу пакетів акцій ВАТ на загальну суму 149 987,281 грн. Найбільш привабливими для покупців виявилися такі пакети акцій ВАТ:

Сумське машинобудівне НВО ім. Фрунзе — ціна продажу запропонованого 25% пакету акцій перевищує номінальну в 50 разів і становить 44 470,125 тис.грн. Переможець — латвійське ТзОВ «Грата» зобов'язався внести інвестицій на загальну суму 227 197,10 тис.грн.;

Одеський нафтопереробний завод — ціна продажу запропонованих двох пакетів (по 25,95% кожен) перевищує номінальну в 24 рази й становить 27,683 тис. грн. Покупець пакетів — зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія LUK Sintez Oil Limited — зобов'язався внести інвестицій на загальну суму 19 204 тисяч доларів;

ХК АвтоКрАЗ — два пакети акцій по 25% продано за 19 935,684 тис. грн., що втричі більше номінальної вартості пакетів. Переможець конкурсів — українсько-німецьке СП «Мега Моторз» — має інвестувати в завод 220700,38 тис.грн.;

Турбоатом — 25,22% акцій було продано за 52 096 тис. грн. (удвічі більше від номіналу). Українсько-андорське СП «АМП» має інвестувати 216 150 тис. грн.

Як зазначає прес-служба ФДМУ, за всіма укладеними угодами вже надійшло інвестицій на загальну суму 393,4 млн. грн. і 310,3 млн. доларів. А загалом, згідно з 868 укладеними угодами купівлі- продажу акцій, до українських АТ протягом 1995-2003 років має надійти інвестицій на 1,6 млрд. грн. і 756 млн. доларів. З них 324,8 млн. та 13,3 млн. доларів мають надійти відповідно до 10 угод купівлі-продажу пакетів акцій енергетичних компаній (на 1 травня цього року внесено вже 101,3 млн. грн.). Прес-служба ФДМ зазначає, що з 10 укладених угод виконано одну (ДАЕК «Житомиробленерго»), ще шість виконуються своєчасно, а в трьох енергокомпаніях («Прикарпаттяобленерго», «Одесаобленерго» та «Кіровоградобленерго») терміни внесення інвестицій порушуються.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати