ХРОНІКА ПОДІЙ
У разі перемоги на президентських виборах Леоніда Кучми одним із його перших і основних кроків має стати «розмежування великої політики і бізнесу в державі», заявив в середу під час перебування в Чернівцях екс-президент Леонід Кравчук. Коли таке станеться, вважає він, «багато хто сам піде з нинішньої команди Л.Кучми», повідомляє УНІАН.
Екс-президент також вважає, що серед перших кроків Л.Кучми має також бути узгодження з парламентом щодо зменшення податків загалом «iз діючих 90% максимум до 45%», створення всіх сприятливих умов для зовнішнього та внутрішнього інвестування української економіки i надання максимальної підтримки малому та середньому бізнесу в Україні.
15 листопада енергосистеми України і Росії можуть бути роз'єднані
Про це повідомив агентству Українські новини заступник директора Нацiональної енергетичної компанiї «Укренерго», головний диспетчер Олександр Воєвода. «Перші два тижні листопада ми протримаємося, — зазначив він. — Нам допомагають тепло й вихідні дні. Однак уже 15 числа енергосистеми можуть роз'єднатися». Це може трапитися через збільшення перетоку російської електроенергії в Україну i падіння частоти в українській енергомережі. Фахівці «Укренерго» прогнозують, що в листопаді-грудні потреби України в електроенергії зростуть на 2000 МВт, і через брак достатніх запасів палива енергокомпанії не зможуть їх задовольнити. За словами О.Воєводи, з 15 по 24 листопада (терміни введення в експлуатацію третього енергоблоку Південно-Української АЕС) українська енергосистема буде працювати в критичному режимі. Міністерство енергетики в листопаді припускає можливість (після виникнення дефіциту електроенергії в енергосистемі) централізованого відключення споживачів від енергопостачання. За інформацією НЕК «Укренерго», нині українські електростанції працюють у режимі максимального завантаження енергомережі на потужності 24,2 тис. МВт, що на 1,7 тис. МВт більше, порiвняно з аналогічним періодом минулого року. Фахівці «Укренерго» пояснюють зростання енергоспоживання забороною уряду відключати споживачів із вересня цього року. © УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ, 1999
Після закриття витверезників п'яниці замерзають на вулицях
Для п'яниць Хмельницького настали тяжкі часи. «Вдосвіта доставили з вулиць до лікарні двох молодих людей. Діагноз: переохолодження організму», — повідомив 11 листопада «Дню» Анатолій Маслянко, старший лікар міської станції «швидкої допомоги». Він каже, що минулої ночі його колеги виїздили за викликами небайдужих громадян до тих «переохолоджених»: «Та що було з ними робити? Довелося залишити там, де й були. Бо до лікарні п'яних, але здорових не приймають. Аж поки собі лоба не поб'є чи не замерзне». Лікар навіть не уявляє, що то буде, «коли вдарять морози». Урядову постанову виконано: на дверях закладу, де за рік витвережували до 7 тисяч городян і гостей Хмельницького, почепили замка. «Але ж повинні були натомість відкрити якийсь інший заклад для п'яниць». Бо лише за першу половину цього року громадяни області випили півмільйона літрів казенної горілки і море виготовленої «аматорами». Не всі — за здоров'я. Алкогольне сп'яніння чи пов'язані з ним обставини стали причиною смерті 507 громадян. Та це — сумна статистика «періоду від 1.01.99 р. до 1.11.99 р., коли у Хмельницькому закрили медвитверезник. «А що буде, якщо не відкриють, як записано в тій-таки урядовій директиві, детоксикаційний центр?» — риторично запитує Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
В Одесі закрито «нафтомийку»
Спеціальна урядова комісія на чолі з міністром з надзвичайних ситуацій Василем Дурдинцем провела в Одесі міжвідомчу нараду за участю керівництва регіону i ухвалила припинити роботу промивально-пропарювальної станції «Одеса- Сортувальна» з 11 листопада поточного року. «Станцію, яка щомісяця промивала сотні цистерн з-під нафтопродуктів та хімречовин, скидаючи неочищені води в курортній зоні, буде перенесено в інше місце, — заявив на прес-конференції в міськвиконкомі В.Дурдинець. — Керівникам зацікавлених відомств запропоновано в місячний термін розробити комплекс заходів для переносу станції». Варто зазначити, що поряд зі станцією i найбільшим одеським пляжем «Лузанівка» утворилося за півстоліття своєрідне 5 гектарне озеро нафтопродуктів. Міністр також уточнив, що до травня наступного року в цьому ж мікрорайоні Лузанівка буде завершено будівництво потужної каналізаційно-насосної станції, що забезпечить очистку брудних викидів з 250-тисячного житломасиву Котовського. 5 мільйонів гривень асигнує на будівництво уряд, а 1,7 мільйона — місцеві підприємства. Державний контроль за виконанням цих ухвал доручено здійснювати структурам Мінекобезпеки України, повідомляє Михайло АКСАНЮК , «День».
Пожежа у приміщенні Держтелерадіо
Учора вночі у столиці виникла пожежа у приміщенні Держкомітету з телебачення і радіомовлення. Протягом півгодини її було ліквідовано, повідомили агентству Інтерфакс-Україна у МінЧС. Ніхто не постраждав. За попередніми даними, причиною пожежі стало коротке замикання електропроводки, внаслідок чого вигоріло 2 м 2 дерев'яної перегородки, що вiдокремлює кабінет голови Держтелерадіо від приймальні.
В Італії завалився п'ятиповерховий будинок
Близько 70 чоловік опинилося учора під руїнами житлового будинку в італійському містечку Фоджа. Шестиповерховий 26-кімнатний дім завалився о четвертій ранку, якраз коли мешканці ще спали. Згідно з останніми повідомленнями, які передало італійське агентство АНСА, одинадцять чоловік загинуло, 12 отримали незначні травми. За словами мера Фоджі Паоло Агостінаккйо, ніякого вибуху на місці трагедії ніхто не чув: тому, очевидно, що причиною катастрофи стали конструктивні помилки інженерів або будівельників, які займалися будівництвом дому 30 років тому. Рятувальники, які одразу прибули до зруйнованого будинку, працювали без допомоги бульдозерів, аби не поранити тих, кому вдалося вижити. Сприяла їхній роботі й погода: незважаючи на хмарність, дощ уже не йшов, як то було два попередні дні.
Нинішній правитель Пакистану йде шляхом генерала Зіа-уль-Хака?
Пакистанські військові власті звинуватили усуненого місяць тому прем'єр-міністра країни Наваза Шаріфа у захопленні літака й викраденні. Саме так тлумачить нинішнє керівництво тодішнє рішення Шаріфа усунути з посади начальника штабу армії нинішнього правителя країни генерала Первеза Мушаррафа і заборону здійснити посадку літака, в якому перебував генерал і 200 пасажирів. Шаріфу, який перебуває під домашнім арештом, світить смертне покарання. Такий розвиток подій вказує на те, що Мушарраф, який здійснив безкровний військовий переворот і пообіцяв вивести Пакистан з-під деспотичного правління Шаріфа, все більше вписується в роль генерала Мохаммеда Зіа-уль-Хака. Цей, здавалося до нещодавнього перевороту, останній військовий правитель країни прийшов до влади, усунувши прем'єр-міністра Зульфікара Алі Бхутто, якого страчено через повішення.
Румунські залізничники змусили владу розпочати діалог, «взявши» столичний вокзал
Позавчора пізно ввечері 4 тисячі румунських залізничників пройшли центром Бухаресту до урядових будівель, вимагаючи підвищення платні на 24 відсотки, поліпшення умов праці та запровадження індексації платні згідно з рівнем інфляції. Демонстранти також вимагали припинити програму реорганізації залізниці. Прем'єр-міністр країни Раду Василе і міністр транспорту Траян Басеску відмовилися вийти до невдоволених залізничників. Після цього майже тисячі демонстрантам вдалося прорвати поліцейські кордони й окупувати Північний залізничний вокзал. Залізничники сіли на рейки й заблокували рух поїздів, що відправлялися зі столиці. Демонстранти розійшлися лише вночі, отримавши обіцянку керівництва національної залізниці розпочати переговори щодо виконання своїх вимог, зокрема й про відставку міністра транспорту. За матерiалами агентств АП
Випуск газети №:
№209, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»