Хронофітотерапія як помічник традиційної медицини
Наше життя підлегле біологічним ритмам. З ними пов’язані усі фізіологічні процеси — зміна температури тіла, чистота дихання, вироблення гормонів. Відомо, наприклад, що найбільша вірогідність початку пологів о першій годині ночі, о 2 годині ночі визначається максимальний рівень гормону росту і в цей же час відзначається найнижча працездатність. Найкращий час доби для кохання — 8 годин ранку, а важливі проблеми краще вирішувати у проміжок від 10 до 12 години. Найсприятливіший час для занять спортом о 13 годині, для відпочинку та прогулянок — з 16 до 19 години.
Стан здоров’я людини повністю залежить від гармонії ритмів у роботі органів і систем організму. Якщо ритми узгоджені між собою — ми здорові, якщо йде порушення синхронності, йде збій наших «біологічних годин» — це вже хвороба. Зміна біологічних ритмів є першою, основною ланкою в розвитку хвороби. Вияв симптомів захворювання — це вже другий етап, котрий повністю залежить від першого. Захворювання у своїй течії мають свої ритми: астма, як правило, «душить» з настанням темряви, інфаркт та інсульт частіше за все трапляються вранці, прорив виразки — рано ввечері, а чутливість до болю знижується у післяобідній час.
Медики давно помітили, що використання лікарських препаратів у різний час доби дає різний результат. Вибираючи час прийому, дію ліків можна посилити у 30 і навіть у 1000 разів! Снодійний та протисудомний препарат фенобарбітал надає лікувальний ефект у 40-50 разів сильніше, якщо його прийняти точно на заході сонця. Протиалергічні препарати — дімедрол, тавегіл, супрастин — краще пити тільки один раз на добу, між 19 і 20 годинами. Меншими дозами лікарських препаратів можна добитися їх кращого впливу, знизити побічні дії.
Якщо наш організм живе за біологічним годинником, то і лікувати його нездужання слід, звіряючись з ним, чим і займається хронофітотерапія.
Ось що розповів про цей метод директор єдиного в Україні центру хронофітотерапії, кандидат медичних наук Микола Поліщук:
— Багато пацієнтів не сприйнятливі до традиційної терапії. І тоді на допомогу приходить нова медична технологія — резонансна хронофітотерапія («хронос» — час, «фіто» — трава). Хронотерапевти впевнені, що правильно вибрати час для прийому ліків не менш важливо, ніж правильно поставити діагноз. Потрібному часу — потрібна доза: ось девіз хронотерапії. Хронофітотерапія приводить до норми розбалансовані ритми хворого організму і використовує для цього фактор часу.
Медичний центр «Резонанс» спеціально створений для лікування людей з хронічними захворюваннями, котрі погано піддаються терапії звичайними методами і можуть призвести до інвалідності. Лікуванню хронотерапією добре піддаються пацієнти з бронхіальною астмою, епілепсією, круговим облисінням, псоріазом, вітiліго, гіпертонією, ревматизмом, гломерулонефритом, склеродермією. Для кожного пацієнта розраховується індивідуальна схема прийому лікарських препаратів на кожний день лікування. У ній вказаний режим дозування препаратів, трав’яних настоянок і часу їх прийому. Хронофітотерапія допомагає там, де безсилі інші методи лікування, тому що вона впливає на глибинні основи недуг, синхронізує біологічні ритми хворого організму, приводить до норми всі обмінні процеси у ньому. Метод передчасний і застосовується амбулаторно.
Випуск газети №:
№132, (2001)Рубрика
Панорама «Дня»