Перейти до основного вмісту

КОМЕНТАР

03 вересня, 00:00

З пропозицією прокоментувати ситуацію навколо створення більшості кореспондент «Дня» звернувся до голови координаційної групи дев’яти фракцій Олександра КАРПОВА (який має, до речі, досвід координатора більшості у попередній ВР).

— Наскільки можливе те, що представники так званих опозиційних фракцій підуть на компроміс з парламентською «дев’яткою»?

— Я не хочу прискорювати подій. Ми звернемося до них з офіційною пропозицією, з проектами установчих документів майбутньої більшості. Якою буде відповідь — подивимося. Ми налаштовані на співпрацю. Поки ми не направили пропозицій, а вони не дали нам на них відповідей, якось коментувати позицію наших партнерів було б некоректно.

— Однак від представників «четвірки», включаючи і «Нашу Україну», вже прозвучали заяви, що вони до більшості, що формується вами, не приєднаються за будь-яких умов...

— По-перше, вислів: «за будь-яких умов» мені тут незрозумілий. Їхні умови ми якраз хотіли б почути. Пропозиції, які ми збираємось направити, нічим принципово не відрізняються від тих ідей, які напрацьовувалися «Нашою Україною». Якщо нашоукраїнці наших пропозицій не приймають, виникає резонне запитання: з якою ж метою вони їх раніше висували? З розрахунку на те, що їх ніхто не прийме? Думаю, алогічність подібної позиції очевидна кожному.

По-друге, говорити про позиції політичної структури можна тільки на підставі офіційно прийнятих нею документів. Навіть якщо лідер фракції висловлює якусь думку, це лише думка. Позицією фракції вона може стати лише після прийняття відповідного рішення.

— Ви будете вести переговори про створення більшості тільки з цілими фракціями чи й з окремими депутатами?

— З окремими депутатами вестимемо розмову також. Входження до депутатської більшості можливе як фракційно, так і індивідуально. І справа тут не тільки у тому, що депутат з будь-якої фракції повинен мати право приєднатися до більшості. У нас є позафракційні депутати, які збираються взяти в ньому участь.

— Чи можливий перерозподіл комітетських посад на основі нової більшості?

— Питання про це не стоїть. Ми не робимо більшість для того, щоб провести ревізію портфелів.

— Не встигла розпочатися сесія, як парламент уже зав’яз у політичних сутичках. Чи не вийде так, що для економічних законопроектів на другій сесії не знайдеться часу?

— У жодному разі. Реформами влади повинні займатися комітети з питань державного будівництва, правової політики тощо. Економікою, соціальними питаннями — відповідні комітети. Питання лише у правильній, професійній організації роботи парламенту — на розгляд сесії не повинні виноситися сирі, недопрацьовані питання. Проблема не в тому, що у Верховної Ради немає часу, а в тому, що у деяких політиків зникло бажання займатися політичною, конституційною реформою, про яку вони ще нещодавно дуже багато говорили.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати