Коротко / Панорама дня
Віктор Янукович пропонує оголосити 2014 рік Міжнародним роком Тараса Шевченка
Як передає УНІАН, про це він повідомив, відкриваючи вчора засідання Громадської гуманітарної ради. За словами В.Януковича, для досягнення цієї мети потрібно провести велику пропагандистську та лобістську роботу. Він закликав МЗС, дипломатичні представництва України активно долучилися до цієї роботи. Також В.Янукович висловився за залучення до цієї кампанії друзів України — від діаспори до дружніх державі дипломатичних представництв.
На Дніпропетровщині чиновники «погоріли» на хабарі за... німецький танк
Ще торік поблизу одного із селищ Новомосковського району з’явилися невідомі, які за допомогою радіоустаткування почали обстежувати заболочену водойму. Як з’ясувалося, вони мали відомості, що 1943 року тут під час відступу німецького вермахту було затоплено важкий танк «Тигр». Зразків цієї потужної бойової техніки збереглося у світі не так вже й багато. За такий раритет заможні колекціонери військової техніки на Заході готові платити великі гроші — до 2 мільйонів доларів. Проблема полягала лише в тому, що непомітно дістати й вивезти багатотонний танк не так вже й просто. Тож підприємці почали шукати шляхів розв’язання проблеми, а новомосковські чиновники одразу ж зметикували, як можна нагріти руки на німецькому «Тигрі». Зацікавлені особи не приховували: їм потрібен затоплений танк, і представники влади погодилися назвати це розчищанням ставка від брухту. Один із працівників Новомосковської райдержадміністрації, до якого підприємці звернулися по допомогу, скромно оцінив свої послуги в 50 тисяч «зелених». Ще п’ять тисяч мав отримати селищний голова. Селяни кажуть, що голова особисто опікувався долею танка й навіть наказав охороняти болото, аби ніхто звідти нічого не витягував. Проте оборудка не вдалася, оскільки жадібність чиновників видалася підприємцям надмірною. Хабарників ухопили на гарячому працівники правоохоронних органів. Про їх затримання в селі поки що не знають, а дружина сільського голови вважає, що це була провокація. Тим часом, навіть за дозволу місцевої влади такі роботи є незаконними, і танк після такого розголосу навряд чи потрапить в приватні руки. «Місця боїв і поховань — це об’єкти культурної спадщини, що охороняються державою, — пояснюють у Дніпропетровському обласному центрі охорони історико-культурної спадщини. — Навіть якщо хтось візьме лопату й за власним бажанням піде шукати, це вже підпадає під відповідні кримінальні статті». Чиновникам, які тепер проштрафилися, загрожує суворе покарання за хабарництво — до 10 років позбавлення волі, до того ж із конфіскацією майна, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Токіо випробував систему оповіщення на випадок запуску ракети КНДР
У Японії протестували систему оповіщення, що попередить громадян країни про небезпеку в разі, якщо Північна Корея здійснить запланований на середину квітня ракетний запуск, повідомляє NHK. Агентство у боротьбі зі стихійними лихами та пожежами в четвер провело випробування системи попередження J-ALERT в 26 муніципалітетах найпівденнішої префектури Окінава, найближчої до очікуваної траєкторії польоту ракети КНДР. Як повідомляється, навчання проходили в два етапи, сигнал тривоги було передано J-ALERT двічі — об 11:00 і 11:30 ранку за місцевим часом, так перевірялася готовність місцевої влади. Аудіо-сигнал оповіщав про небезпеку ракетної атаки на Окінаву та про те, що це навчальна тривога, уточнює ЗМІ. Навчальний сигнал тривоги також було передано всім іншим муніципалітетам країни й ЗМІ, підключеним до єдиної системи оповіщення J-ALERT. Влада заявляє, що національна система оповіщення поширить інформацію про небезпеку негайно, щойно ракета КНДР буде запущена, й у разі, якщо вона перетне повітряний простір Японії. Система J-ALERT працює в Японії з 2007 року й призначена для поширення всією країною радіопопередження про великі стихійні лиха або інші надзвичайні ситуації. На фото — вантажівка перевозить американський комплекс ППО «Патріот» у місті Ісігакі, що на півночі Японії.
РПЦ вибачилася за ретуш фотографії патріарха з Breguet
Прес-служба Російської православної церкви (РПЦ) вибачилася перед користувачами сайту патріархії за «прикру помилку» фоторедактора під час обробки фотоархіву 2009 року, де була розміщена фотографія патріарха з годинником Breguet, що викликала широкий резонанс. «Одним з основних принципів нашої роботи є принципова відмова від використання програм редагування фотографій для зміни зображень. Обробка фотографій завжди стосується лише колірних та інших технічних показників. На якій підставі в цій ситуації було допущене грубе порушення нашої внутрішньої етики — питання, яке розбиратиметься дуже ретельно, винні будуть суворо покарані», — говориться в заяві патріархії. Дорогий годинник патріарха потрапив у центр уваги блогерів рунету, після того, як вони знайшли на офіційному сайті патріархії фотографію, де на руці ієрарха немає годинника, але при цьому він відбивається на лакованому столі. Раніше патріарх Кирило стверджував, що фотографії з годинником Breguet за 30 тис.дол. є фотомонтажем. Лівий рукав вбрання глави РПЦ на фото після ретуші фотографії став прикривати зап’ястя, але віддзеркалення годинника на поверхні столу видає його наявність. При цьому початкова версія знімка залишилася на сторіночці відділу зовнішніх зв’язків РПЦ. Фотографія з «безтілесним» годинником була зроблена 3 липня 2009 року під час зустрічі глави РПЦ з міністром юстиції Росії Олександром Коноваловим, але ретуші піддалася в квітні 2012 року.
Суд Триполі звинуватив 20 українців у посібництві військам Каддафі
Військовий суд Триполі розпочав розгляд справи стосовно громадян України, яких затримали у вересні за посібництво військам поваленого лідера Муамара Каддафі, і висунув їм офіційне обвинувачення, повідомив учора прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров. «Нашим громадянам висунули обвинувачення в роботах з ремонту техніки на користь колишнього режиму Каддафі», — сказав він. За його словами, суд щодо громадян України розпочався в середу. Жоден український громадянин своєї провини не визнав, повідомив Дикусаров. Прес-секретар МЗС додав, що на суді був присутній співробітник українського посольства. Також громадянам України, за словами Дикусарова, надали перекладача. «Наступне засідання відбудеться 9 квітня цього року», — повідомив він. За припущенням Дикусарова, суд над українцями може потребувати 3-5 засідань. Сили Перехідної національної ради Лівії на початку вересня минулого року затримали 22 українських фахівця, які працювали на лівійських нафтових об’єктах. Їх звинуватили в тому, що вони нібито брали участь у військових діях на боці військ Каддафі. Понад шість місяців українці перебувають під домашнім арештом в північноафриканській країні.
Туреччина: екс-президентові загрожує довічний термін
Туреччина чекає відновлення історичної справедливості. В Анкарі розпочався судовий процес над організаторами найкривавішого в історії країни військового перевороту 1980 року. Обвинувачені в поваленні законної влади екс-президент Кенан Еврен та колишній командувач ВПС Тахсин Шахинкая через похилий вік та погане самопочуття на перше судове засідання не з’явилися. Нещадавно Еврен ще спокійнісінько відвідував собі бари й малював пейзажі, але два роки тому після референдуму він втратив імунітет від судового переслідування. Старим путчистам, на совісті яких — загибель тисяч осіб, загрожує довічне ув’язнення. Родичі жертв репресій підписали петицію з проханням надати їм статусу співпозивачів на процесі. «Моїх батька й чоловіка заарештували 1980 року, їх катували. Ми разом із ними пережили трагедію» — заявила одна з учасниць пікету під будівлею суду в Анкарі Мерієм Гунес. «Головне — не вирок генералам Еврену і Шахинкая. Важливо показати турецькому народові, як увесь цей час армія його використовувала», — переконаний прокурдський парламентарій Ахмед Тюрк, який теж підписав петицію. Цей суд для Туреччини символізує кінець епохи неподільного панування військових, які в минулому столітті вчинили три перевороти. Люди хочуть вірити, що колесо історії більше ніколи не відкотиться назад, під танки.
У Малі бойкотують з’їзд, влаштований військовими
Провідні політичні партії Малі, а також громадські організації відмовилися брати участь у національному з’їзді (на фото), запланованому лідерами військового перевороту на 5 квітня. За словами представників цих організацій, вони не вірять у те, що з’їзд зможе обрати легітимний уряд і встановити конституційний порядок. Військові оголосили, що з’їзд переноситься на пізніший термін. Нагадаємо, що кілька днів тому проти військових, які влаштували переворот у Малі, а також проти збройних угруповань туарегів, що частково захопили північ країни, були запроваджені санкції Африканського союзу. До цього економічний блок західноафриканських країн також запровадив санкції проти військових Малі.
Випуск газети №:
№61, (2012)Рубрика
Панорама «Дня»