Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

16 грудня, 00:00

«День» відкриває інтернет-журнал

У наших п’ятничних номерах є традиційна рубрика «Сторінка одного автора», яка передбачає не тільки індивідуальний погляд на життя, а й оригінальність стилю, що не завжди вписується в звичайний газетний «формат». Така — міні література. Однак і під цією рубрикоюми не завжди можемо розмістити запропоновані нам тексти, попри всі їхні очевидні переваги. Або вони значно перевершують газетний обсяг (адже йдеться справді лише про сторінку), або є радше белетристикою. Але це ще не привід позбавляти читачів хорошого читання. І тому від сьогодні на нашому сайті www.day.kiev.ua відкривається постійний інтернет-журнал «Сторінка одного автора». А дебютує він філософським оповіданням (із політичним підтекстом) нашого постійного автора Петра Кралюка «Зона» (публікується мовою оригіналу). Наступним автором можете бути вже Ви. Пишіть. А ми у свою чергу сподіваємося, що й наші партнери — організатори літературного конкурсу «Коронація слова» не оминуть своєю увагою нашого журналу.

Відвертість миротворця призвела до скандалу

Посла Росії в Тбілісі було викликано в МЗС Грузії в зв’язку з сюжетом про російських миротворців, показаним в ефірі телекомпанії НТВ. Послу висловили протест у зв’язку зi змістом телесюжету й зажадали надати офіційні пояснення з цього приводу. В інтерв’ю кореспонденту телеканалу один із військових, який направляється в зону грузино-абхазького конфлікту, заявив, що миротворці пройшли спеціальну підготовку, зокрема, їм пояснили, що «Абхазія завжди була незалежною державою й лише 40 років перебувала в складі Грузії». Як заявив військовослужбовець, «наразі Абхазія бореться за незалежність» і «територіальні претензії Грузії необґрунтовані». Зміст телесюжету викликав негативну реакцію в парламенті Грузії: кілька депутатів навіть висловилися за відключення мовлення російських телеканалів на території країни. Держміністр Грузії з урегулювання конфліктів Георгій Хаїндрава заявив, що російські військовослужбовці, які пройшли таку ідеологічну підготовку, не повинні виконувати миротворчі завдання в Абхазії.

Казахстан і Китай з’єднав нафтопровід

Учора було введено в дію трубопровід, яким казахстанська нафта потече до Китаю. Це перша нафтова магістраль, яка позв’язує Казахстан і КНР та яка до того ж не проходить територією Росії. Труба довжиною в тисячу кілометрів дозволить транспортувати казахстанську нафту в західні регіони Китаю, які потребують додаткових джерел пального. Казахстан, у свою чергу, за допомогою цього проекту збирається забезпечити реалізацію своїх енергетичних амбіцій: у найближчі два десятиріччя ця центральноазіатська республіка збирається увійти до провідних світових експортерів нафти. Очікується, що вже до середини наступного року магістраль почне працювати на повну потужність. Через деякий час до нафтопроводу Атасу- Алашанькоу буде добудовано ще одну гілку, яка дозволить наповнити його нафтою з найбагатшого каспійського родовища Кашаган.

Заражену кров могли перелити дитині

Однією з жертв масового переливання крові, зараженої ВІЛ, міг стати одинадцятирічний хлопчик із Воронежа, заявив перший заступник керівника воронезького обласного управління охорони здоров’я Михайло Іванов. Раніше повідомлялося про те, що препарати на основі зараженої ВІЛ-інфекцією донорської крові були введені 208 пацієнтам, яких потім взяли під нагляд. В однієї жінки було виявлено ВІЛ. Обстеження всіх пацієнтів, які зазнали ризику, буде закінчене протягом найближчих днів. Через три місяці їх перевірять знову. Як передає Інтерфакс, Федеральна служба з нагляду у сфері охорони здоров’я та соціального розвитку звернулася до Арбітражного суду з проханням позбавити ліцензії на всі види діяльності Воронезьку обласну станцію переливання крові. Винуватим у скоєному загрожує до п’яти років ув’язнення. За даними ІТАР-ТАРС, у 2005 році в Воронежі було виявлено чотири донори, в крові яких було виявлено ВІЛ.

Грозний не буде Ахмад-Калою

Виконуючий обов’язки голови уряду Чечні Рамзан Кадиров учора виступив категорично проти перейменування столиці республіки Грозного на честь свого загиблого батька — Ахмада Кадирова. «Я взагалі не вважаю за необхідне перейменовувати древню й дорогу нам столицю», — заявив він. Так Рамзан Кадиров відреагував на пропозицію нового складу чеченського парламенту про перейменування Грозного в Ахмад-Калу. «Я переконаний, що набагато краще та продуктивніше всім разом удень і вночі братися до відновлення Грозного, повернути йому минулу славу та красу», — підкреслив Кадиров-молодший. Головний проспект міста Грозного вже носить ім’я Ахмада Кадирова. Крім того, в жовтні повідомлялося, що на честь загиблого президента Чечні буде перейменовано 15 центральних вулиць у всіх райцентрах і містах республіки. Крім того, були відкриті два пам’ятники загиблому главі республіки, один із них у центрі Грозного, автор — Зураб Церетелі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати