Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

12 березня, 00:00

Сильвіо Берлусконі захистили від суду

Уряд Італії двічі отримав вотум довіри в Сенаті Республіки (верхній палаті національного парламенту) під час постатейного голосування за проектом закону про так звану поважну причину. На підтримку кабінету Сильвіо Берлусконі обидва рази висловилися 168 сенаторів, проти — 132, три парламентарі утрималися. Практика постановки питання про довіру уряду в ув’язці з яким-небудь спірним законопроектом давно склалася в парламентській системі Італії. Цього разу гострі дебати розгорілися довкола розробленого правлячою більшістю документа, що повинен узаконити відсутність прем’єр-міністра та членів уряду на засіданнях суду у випадку виконання ними своїх службових обов’язків. Представники політичної опозиції піддали різкій критиці цей законопроект, який, на їхню думку, розроблений лише для того, щоб врятувати Берлусконі від двох скандальних судових процесів, розгляд яких нині триває, де він звинувачується в корупції. У ході останнього засідання Міланського суду у справі про фінансові махінації у групі Mediaset, що належить Берлусконі, судді відмовилися визнати засідання Ради міністрів важливою причиною для неявки прем’єра до суду.

Російська опозиція вимагає демонтажу путінського режиму

У Росії неможливі жодні сутнісні реформи, поки реальною владою в країні володіє Володимир Путін, а «демонтаж путінського режиму, поворот країни в русло демократичного розвитку може початися лише з позбавлення Путіна всіх важелів управління державою та суспільством». Про це зазначається у зверненні, підписаному представниками ліберальної, лівої та націоналістичної опозиції. Серед підписантів: правозахисники Володимир Буковський, Олена Боннер і Лев Пономарьов, політики Гаррі Каспаров і Борис Нємцов, письменники Захар Прилепін і Віктор Шендерович, музикант Михайло Борзикін та інші. Збір підписів проводиться на сайті putinavotstavku.ru. Автори звернення переконані, що «путінське угруповання, яке втрачає ѓрунт під ногами, у будь-який момент від точкових репресій може перейти до масових». «Сьогодні загальнонаціональною вимогою на мітингах від Владивостока до Калінінграда повинен стати заклик «Путін — на вихід!» Звільнення від путінізму — перший, але обов’язковий крок на шляху до нової вільної Росії», — підсумовують автори звернення.

Грецію знову паралізували страйки

Другий за місяць загальнонаціональний страйк прошов учора в Греції. У ньому взяли участь сотні тисяч працівників державного та приватного сектора. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, до страйкуючих приєдналися поліцейські, пожежники та митники. Протестуючі не згодні із заходами жорсткої бюджетної економії, вжиті урядом у зв’язку з серйозною кризою, в якій опинилася Греція. Голова грецької федерації працедавців звинуватив страйкуючих у спробі перетворити країну в державу, якій необхідна благодійна допомога. В результаті страйку країна виявилася відрізаною від решти світу, оскільки на 24 години роботу припинили авіадиспетчери. В уряді Греції кажуть, що розуміють невдоволеність громадян зростанням податків і скороченням рівнів оплати праці, але при цьому відмовляються пом’якшити вжиті заходи жорсткої економії. Як повідомлялося, 8 березня співробітники МВС Греції захопили державну друкарню, аби завадити друку чергового номера урядової газети з текстом закону про посилення економії.

Комуністи Молдови оголосили бойкот

Партія комуністів республіки Молдови (ПКРМ) оголосила бойкот парламенту та відмовилася від участі в засіданнях. Окрім цього представники фракції Партії комуністів почали «активну політичну роботу серед виборців». Вони хочуть роз’яснити громадянам суть «антиконституційного перевороту, що відбувається в країні». У заяві ПКРМ повідомляється, що лідери правлячого Альянсу за європейську інтеграцію скасували дострокові парламентські вибори і відмовилися від діючої конституції. На думку комуністів, ці дії є «спробою узурпації державної влади». У вівторок лідери партій, що входять до Альянсу за європейську інтеграцію, заявили про проведення референдуму щодо зміни конституції Молдови. Після внесення поправок необхідність у дострокових парламентських виборах відпаде. Передбачається, що референдум відбудеться до 16 червня 2010 року. Саме цього дня має бути розпущений нинішній парламент.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати